Társadalmi érdek a kkv-k fejlesztése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Európai Unió kisvállalkozói alapelveiben szereplő „”gondolj a kicsikre”” tételt minden tagországban alkalmazni kellene – mondta Andrea Benassi, az Európai Unió Kézműves Kis- és Középvállalkozói Szövetség (UEAPME) főtitkára Budapesten.

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) közgyűlésén felszólaló főtitkár úgy vélekedett, a tagországokkal el kellene fogadtatni, hogy a törvényhozás folyamatában konzultáljanak a kisvállalkozói érdekképviseletekkel az intézkedések rájuk gyakorolt hatásairól. Az Európai Unióban nyolcvanhat szervezetet – köztük az IPOSZ-t is – tömörítő szövetség főtitkára beszédében egy nemzetközi felmérés eredményére utalva elmondta: a mikro-, kis- és középvállalkozásoknál legkisebb a hajlandóság az elbocsátásra.

Szűcs György, az IPOSZ elnöke az első európai kisvállalkozói hét tapasztalatairól szólva kiemelte: Magyarországon ötven rendezvény volt, ebből nyolcat az IPOSZ tartott, ahol kétszázötven fő részvételével száznégy ipartestület képviseltette magát. A közgyűlésre készült írásos beszámolót kiegészítve Szűcs György bírálta, hogy a gyakorlati szakképzést, különösen a tanulószerződés rendszerét hátrányosan érintő jogszabályok születtek. Kurucz Zsigmond, az IPOSZ tiszteletbeli elnöke úgy vélekedett, a válság idején az IPOSZ-nak szakmai céljait kell követnie, a 2007-2011. évi programjuk középpontjában a szolgáltatói rendszer kiépítése, a hatékony érdekvédelem szerepel.

Az IPOSZ összegzése szerint a közterhek alakulása, a fizetőképes kereslet drasztikus visszaesése, a tőkehiány, a körbetartozás, az adminisztrációs teher „”padlóra”” küldheti a mikro vállalkozásokat. Értékelésük szerint a kisvállalkozói szektorban is erősödik a csődhullám, a műhelybezárás, a szürke és feketegazdaságba menekülés. Az iparosok érdekképviseletének álláspontja az, hogy a kis- és középvállalkozások fejlesztése gazdasági és társadalmi érdek.

Forrás: origo


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Az ipari termelés és az építőipari termelés volumene is csökkent

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – erősítette meg szerdán kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A jelentős eltérést a nyers és munkanaphatástól megtisztított adat között az okozza, hogy ebben a hónapban hárommal kevesebb munkanap volt, mint 2023 márciusában.

2024. május 15.

A nyolcadik legnagyobb bankká nőtte ki magát a Gránit Bank

A Gránit Bank 19 milliárd forintos adózott eredménnyel, konszolidált szinten 21,6 milliárd forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet, a mérlegfőösszeg alapján pedig mára Magyarország nyolcadik legnagyobb univerzális bankjává vált – tájékoztatott a pénzintézet

2024. május 15.

A Duna House közzétette az osztalék végleges mértékét

Duna House Holding Zrt. kedden közzétette a 2023. év után fizetett osztalék végleges mértékét, amely szerint egy darab „A” sorozatú törzsrészvényre 125,21 forint bruttó osztalékot fizet az osztalékra jogosult részvényeseknek.