Technológiafejlesztés a nyíregyházi Alföldi Környezetvédelmi Kft.-nél


Csaknem 270 millió forint uniós támogatás segítségével fejlesztette gyártástechnológiáját az ipari és veszélyes hulladékok gyűjtésével, illetve előkezelésével foglalkozó Alföldi Környezetvédelmi Kft. – közölte a társaság.

Azt írták, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz pályázatán elnyert 135 millió forint feltételesen visszatérítendő támogatásból, illetve ugyanekkora önerő segítségével egy új gyártó és tároló csarnokot építettek meg, gyártógépet vásároltak, bővítették az elektromos hálózatot, valamint termelésirányítási rendszert vezettek be.

A cég árbevételének döntő többségét az ipari és veszélyes hulladékok begyűjtése adja; a beruházás segítségével a hulladék-újrahasznosítást fejlesztették, a gyártás energiaköltségét pedig napelemmel biztosítják. Az új, innovatív tevékenységgel fahulladékból – például nem használt raklapokból – évente 1000 tonna tüzelőanyagot, ebben az esetben faaprítékot állít elő a társaság, amivel körülbelül félmillió köbméter földgázt lehet kiváltani – olvasható a közleményben.

A nyilvános cégadatok szerint a 2022-ben tíz dolgozót foglalkoztató társaság 349,3 millió forintos nettó árbevétel mellett 120,8 millió forintos adózott eredményt realizált, szemben a 2021-es 246,4 millió forintos árbevétellel és a 31,5 millió forintos nyereséggel.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 16.

2024-ben már nem elég egy-egy marketing eszközben gondolkodni

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.