Technológiai fejlesztés a kunhegyesi Nagykun-Hús Kft.-nél


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) pályázatán nyert több mint 483,5 millió forint feltételesen visszatérítendő európai uniós támogatás segítségével technológiai fejlesztés valósult meg a húsfeldolgozással- és értékesítéssel foglalkozó kunhegyesi Nagykun-Hús Húsipari és Kereskedelmi Kft.-nél – közölte a cég.

A közlemény szerint a beruházás eredményeként a cég olyan sertéshús alapú élelmiszer termékeket állít elő, amelyek emésztést támogató anyagok mellett gyógynövények életminőséget javító összetevőit is tartalmazzák.

A projekt során megépült egy több mint 1064 négyzetméter alapterületű üzemrész, azaz a szeletelő, csomagoló és a hozzá tartozó hűtőház épülete. Emellett a feldolgozó üzembe több berendezést is vásároltak, egybek mellett flowpack csomagolót, szalonnafűző gépet, jégpehelygyártó, daráló, fóliázó berendezést. Az új berendezésekkel hatékonyabban tudnak előállítani készterméket, illetve a termékpalettát is rugalmasabban tudják növelni a piaci igényeknek megfelelően – közölték.

A projektnek köszönhetően a vállalat várhatóan 168 munkahelyet őriz meg és 3-5 új munkahelyet teremt. A cég honlapján szereplő adatok szerint a Nagykun-Hús Kft. 1992-ben alakult, tevékenysége sertésvágás, bontás, darabolás, töltelékes húskészítmény-, sózott, pácolt, termékgyártás, valamint étkezési sertészsír gyártása, forgalmazása. Az értékesített termékek 50 százaléka készítmény, a másik 50 százaléka tőkehús. Az üzem európai uniós minősítéssel rendelkezik.

A nyilvános cégadatok szerint a Nagykun-Hús Húsipari és Kereskedelmi Kft. értékesítésének nettó árbevétele 2021-ben több mint 13 milliárd 862 millió forint volt, egy évvel korábban meghaladta a 11 milliárd  936 millió forintot. A cég mintegy hatvan százalékban belföldre értékesít, exportja főként Romániába, emellett Szlovákiába, Hollandiába irányul. A társaság adózott eredménye 2021-ben csaknem 859 millió forint volt, 2020-ban pedig mintegy 747 millió forint.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

2024. első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten

A közép- és kelet európai (CEE) befektetési volumen 2024 első három negyedévében elérte az 5 milliárd eurót, ami éves szinten 24%-os növekedést jelent. Ez összhangban áll az európai és globális piacok fellendülésével a 2023 utáni lassulást követően. Az év végi volumenek elérhetik a 7–7,5 milliárd eurót, ami még így is körülbelül 30%-kal marad el a 10 éves átlagtól – derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.

2024. november 27.

Félmillió alá csökkenhet a cégek száma

A társas vállalkozások száma két éve csökken, idén októberig közel 23 ezerrel lett kevesebb, és mára alig haladja meg a félmilliót. Az új cégek alapítása idén 20 ezer alatt maradt, ami közel ezerrel kevesebb, mint tavaly, míg a megszűnések száma közelíti a 30 ezret. Az új kényszertörlési és az előzmény nélküli felszámolási eljárások száma növekedett az előző évhez képes.

2024. november 27.

Az UniCredit Bank is áthárítja februártól a tranzakciós illeték emelését

Most közzétett hirdetménye szerint az átutalásokra, csoportos beszedésekre egy plusz díjat vezet be 2025. február 1-től az UniCredit Bank az Ikon Plusz számlacsomagjában, a megemelt pénzügyi tranzakciós illeték miatt. Az állami elvonás megemelkedésének dacára megmarad ugyanakkor a Mobil Aktív Plusz számla korlátlanul díjmentes átutalási lehetősége mobilapplikációval – értesült a BiztosDöntés.hu.