Tízmillió forintra bírságolta az Union Biztosítót a jegybank


A jegybank tízmillió forintos felügyeleti bírságot szabott ki az Union Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.-re (Union Biztosító), mert nem természetes személy ügyfeleinek csak flottás kötvénnyel tette lehetővé a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjtarifák megkötését ötnél több gépjármű esetén – közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

A jegybank az Union Biztosító 2023. július 1-jétől kezdődő kockázatviselésekre vonatkozó kfgb díjtarifáját vizsgálta.

A közlemény szerint a kfgb-t nyújtó biztosítók nem korlátozhatják az üzembentartó törvény általi szerződéskötési lehetőségét és nem szűkíthetik saját ajánlatbefogadási és szerződéskötési kötelezettségüket sem.

Továbbá díjtarifa-hirdetésükben nem teremthetnek lehetőséget arra, hogy egyedi szerződésekre irányuló ajánlatok adott csoportját ne fogadják be, ugyanis a jogszabály lehetőséget biztosít az ügyfél számára egyedi kgfb szerződések megkötésére akkor is, ha a biztosítandó gépjárművek csoportja megfelel a gépjárműflotta törvényi definíciójának – közölték.

A jegybank kiemelte: a gépjármű üzembentartónak az egyedi- vagy flotta- szerződés közötti választásához olyan lényeges következmények is fűződnek, mint például, hogy a biztosított gépjárművek részt vesznek-e a bónusz-málusz rendszerben, miután csak az egyedi szerződések kerülnek besorolásra és nyilvántartásra a rendszerben.

Az ajánlatbefogadási kötelezettség jogszerűtlen szűkítése mellett a bírság kiszabásánál súlyosbító körülménynek minősült, hogy az Union Biztosító jelentős szereplő a kgfb piacon – közölte a jegybank.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

A GVH hat magyar véleményvezérrel és számos hirdető céggel szemben indított eljárásokat

Az influenszereket követő fogyasztók és a tiszta piaci verseny elősegítése érdekében a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárásokat indított hat magyar influenszerrel, számos hirdető céggel, közreműködő reklámügynökséggel szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt – közölte a hatóság kedden.

2024. május 21.

Az üres iroda fenntartása a legdrágább

Az elmúlt időszakban jelentősen átalakultak az irodahasználati szokások, ráadásul belépett a munkaerőpiacra a Z-generáció, amelynek tagjai nagyobb szabadságot, rugalmasságot várnak el az őket foglalkoztató vállalatoktól, valamint az irodákban is élményekre vágynak. Mindez kettős kihívást jelent a megfelelő munkahelyi környezet kialakításával, fenntartásával foglalkozó szakembereknek és a HR-eseknek. Új megközelítésre van szükség, hogy a dolgozók ne kényszerként éljék meg a bejárást, és a lehető legjobb teljesítményt nyújtsák az irodai munkában.