Többet adna a kamara a regisztrációs díjért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

8-10 elemből álló szolgáltatási csomagot dolgoznak ki. Idén több mint 200 ezer cég nem fizetett regisztrációs díjat.


A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a kamarai hozzájárulás fejében járó ingyenes szolgáltatások bővítésén dolgozik – mondta Dunai Péter, az MKIK főtitkára.

Jelenleg három ingyenes szolgáltatást vehetnek igénybe a kamarai hozzájárulást fizető vállalkozások, a területi kamarák ügyfélszolgálatain a tanácsadást gazdasági, jogi és hitelhez jutás területén, a központilag működő partnerközvetítést és pályázatfigyelést.

Dunai Péter kiemelte, hogy a területi kamarák a tanácsadáson kívül jóval több ingyenes szolgáltatást nyújtanak helyben, ebből kiindulva további 8-10 elemből álló szolgáltatási csomagot a teljes vállalkozói körnek térítésmentesen nyújtanák a kamara hozzájárulás fejében, és ennek részleteit várhatóan év közepén bejelentik.

Csak tényleges vállalkozásokat szeretnének regisztrálni

Az MKIK főtitkára megjegyezte: a törvényben meghatározott három ingyenes alapszolgáltatáson kívül a kamarai hozzájárulásból finanszíroznak köztestületi feladatokat is, például az érdekérvényesítést, a nemzetközi gazdaság kapcsolatok fejlesztését, a makrogazdasági elemzések készítését, de ebből finanszírozza az MKIK a regisztrációhoz kapcsolódó informatikai rendszer üzemeltetését, a szükséges szoftverfejlesztéseket, és a már említett térítésmentes szolgáltatások központi elemeit.

Dunai Péter elmondta: a területi kereskedelmi és iparkamarákhoz befizetett kamarai hozzájárulás 90 százaléka helyben marad, 10 százaléka került a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarához (MKIK).

A januártól hatályos jogszabály alapján az MKIK június végéig megállapodást köt állami szervezetekkel az adatátadásról, hogy 2015 végéig kiegészítsék a kamarai regisztrációs adatbázist – ismertette Dunai Péter, aki szerint át kellene gondolni a vállalkozások fogalmát is, hogy a nyilvános regisztrációban csak azok szerepeljenek, amelyek tényleg vállalkoznak.

Sokan nem fizettek

Az MKIK adatai szerint 2012-ben 462 ezer, 2013-ban 510 600, 2014-ben a március 31-ei határidőig 350 ezer kamarai hozzájárulás befizetés történt. A kamarai hozzájárulásból 2012-ben 2,3 milliárd forint, 2013-ban több mint 2,5 milliárd forint 2014 márciusig 1,75 milliárd forint folyt be kamarai hozzájárulásból a területi kamarákhoz.

2014. május 14.: Közösségi ügyletek áfája

A külföldi vonatkozású ügyletek számlázását, áfarendszerbeli kezelését érintő szabályozás könnyebb értelmezése, az azok között történő hatékonyabb eligazodás érdekében 2014. május 14-én szakmai konferenciát és konzultációt szervezünk.

Tegye fel kérdéseit szakértő előadónknak, dr. Sike Olgának,  a NAV főosztályvezető-helyettesének, jöjjön el  szakmai konferenciánkra!

Helyszín: Best Western Hotel Hungária, 1074 Budapest Rákóczi út 90.

Bővebb információk és jelentkezés itt

A regisztrációs kötelezettséget nem teljesítő vállalkozások, egyéni vállalkozók száma – a kamara adatai szerint – 200 ezer felett lehet, a kiküldött felszólítások egy harmada esetében a megadott székhelyen nem találták meg a vállalkozást, egyharmaduknál pedig adóvégrehajtás van folyamatban.

A területi kamarák mintegy 8 ezer regisztrációt elmulasztó céget adtak át az adóhivatalnak hozzájárulás behajtásra 2013 végéig, ezek egy részénél behajtották a kamarai hozzájárulást, ugyanakkor jelentős azoknak a cégeknek a száma, amelyek ellen egyéb behajtási eljárás is folyik – mondta Dunai Péter.

(Forrás: MTI)

   

       

Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Az ipari termelés és az építőipari termelés volumene is csökkent

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – erősítette meg szerdán kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A jelentős eltérést a nyers és munkanaphatástól megtisztított adat között az okozza, hogy ebben a hónapban hárommal kevesebb munkanap volt, mint 2023 márciusában.

2024. május 15.

A nyolcadik legnagyobb bankká nőtte ki magát a Gránit Bank

A Gránit Bank 19 milliárd forintos adózott eredménnyel, konszolidált szinten 21,6 milliárd forintos nyereséggel zárta a tavalyi évet, a mérlegfőösszeg alapján pedig mára Magyarország nyolcadik legnagyobb univerzális bankjává vált – tájékoztatott a pénzintézet

2024. május 15.

A Duna House közzétette az osztalék végleges mértékét

Duna House Holding Zrt. kedden közzétette a 2023. év után fizetett osztalék végleges mértékét, amely szerint egy darab „A” sorozatú törzsrészvényre 125,21 forint bruttó osztalékot fizet az osztalékra jogosult részvényeseknek.