Tovább tudott nőni az internetes kereskedelem


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Augusztusban a kiskereskedelmi forgalom a nyers adat szerint 4,6 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 4,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

Az adatok szerény élénkülést mutatnak a júliusi 3,0 százalékos nyers, és 2,5 százalékos kiigazított adat után – olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorsjelentésében.

21,2 százalékkal nőtt a csomagküldő és internetes kiskereskedelem

Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 1,7 százalékkal növekedett. Az élelmiszer-kiskereskedelem 74 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,0 százalékkal nőtt, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,5 százalékkal csökkent.

kiskereskedelmi forgalom

A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalma összességében 7,8 százalékkal haladta meg a tavaly augusztusit. A textil-, ruházati és cipőboltokban 19,9 százalékkal nőtt az eladások naptárhatástól megtisztított volumene, a használtcikk-üzletekben 12,8, a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszerüzletekben 6,7 százalékkal volt nagyobb forgalom, mint egy évvel azelőtt. Az iparcikk jellegű vegyes üzletekben 5,5 százalékkal, a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk-üzletekben 1,2 százalékkal emelkedtek az eladások. A forgalom volumene 4,4 százalékkal visszaesett a bútor-, műszakicikk-üzletekben.

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 7,8 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 21,2 százalékkal nőtt.

Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 2,3 százalékkal növekedett.

A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 2,4 százalékkal csökkentek.

2,4 lett jobb a nyolchavi forgalom

Az országos kiskereskedelem forgalma folyó áron 1227,9 milliárd forint volt, alig 4,3 milliárd forinttal kisebb az előző havinál, de a nominális értéke 12,2 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál.

Az országos kiskereskedelmi forgalom 46 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 37 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 17 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott.

Az év első nyolc hónapjában a kiskereskedelmi forgalom a naptárhatástól megtisztított adatok szerint 2,4 százalékkal volt nagyobb, mint a múlt év azonos időszakában.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

2024. első három negyedévében a közép- és kelet európai befektetési volumen mintegy 24%-kal nőtt éves szinten

A közép- és kelet európai (CEE) befektetési volumen 2024 első három negyedévében elérte az 5 milliárd eurót, ami éves szinten 24%-os növekedést jelent. Ez összhangban áll az európai és globális piacok fellendülésével a 2023 utáni lassulást követően. Az év végi volumenek elérhetik a 7–7,5 milliárd eurót, ami még így is körülbelül 30%-kal marad el a 10 éves átlagtól – derül ki a Colliers legfrissebb „Q1-Q3 CEE Investment Scene” című regionális jelentéséből.

2024. november 27.

Félmillió alá csökkenhet a cégek száma

A társas vállalkozások száma két éve csökken, idén októberig közel 23 ezerrel lett kevesebb, és mára alig haladja meg a félmilliót. Az új cégek alapítása idén 20 ezer alatt maradt, ami közel ezerrel kevesebb, mint tavaly, míg a megszűnések száma közelíti a 30 ezret. Az új kényszertörlési és az előzmény nélküli felszámolási eljárások száma növekedett az előző évhez képes.

2024. november 27.

Az UniCredit Bank is áthárítja februártól a tranzakciós illeték emelését

Most közzétett hirdetménye szerint az átutalásokra, csoportos beszedésekre egy plusz díjat vezet be 2025. február 1-től az UniCredit Bank az Ikon Plusz számlacsomagjában, a megemelt pénzügyi tranzakciós illeték miatt. Az állami elvonás megemelkedésének dacára megmarad ugyanakkor a Mobil Aktív Plusz számla korlátlanul díjmentes átutalási lehetősége mobilapplikációval – értesült a BiztosDöntés.hu.