Van pénz fejlesztésre! (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mit remélhetnek a kkv-k a 2014-ben induló új EU-pályázati forrásoktól? Csepreghy Nándor helyettes államtitkár részletesen ismerteti a Pénz, de honnan? roadshow budapesti záró rendezvényén, ahol szó lesz egyéb kedvezményes fejlesztési és befektetésösztönzési programokról is. Forrásban nincs hiány, érdemes számba venni a lehetőségeket!


Sokszor épp az információ hiánya okozza, hogy a kisvállalkozások zöme a pénz miatt aggódik, és likviditási helyzete romlására számít a jövőben. Sőt, az OTP Ingatlanlízing által készített kutatásból az is kiderül, hogy bár a legtöbb cég forráshiánnyal küzd, sokan ellenérzéseket táplálnak a külső finanszírozás bevonásával szemben. Az aggodalmak gyakran tévhiteken alapulnak: a mikro-, kis- és középvállalkozások közül sokan nincsenek tisztában sem a saját lehetőségeikkel, sem a rendelkezésre álló források céljaival, sem azzal, hogy az adott finanszírozást mely cégek milyen feltételekkel vehetik igénybe.

Forrásban pedig nincs hiány. Októbertől ismét igényelhető a 2,5 százalékos kamatozású MNB-hitel, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. és a Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Zrt. is újabb és újabb, a kkv-k számára testre szabott konstrukciókkal állt elő az utóbbi hónapokban, a Magyar Fejlesztési Bank termékeinek kihelyezéséről egyre szélesebb közvetítőhálózat gondoskodik, és lassan körvonalazódnak a következő uniós költségvetési időszak pályázatai is, amelyek fókuszába ezúttal a kis- és középvállalkozások kerültek. A kkv-kat célzó GOP program utódjába, a GINOP-ba összesen 3000 milliárd forint lesz innovációra, infokommunikációs fejlesztésekre vagy épp a cégek versenyképességének fokozására.

Tőkekínálati forradalom zajlik tehát Magyarországon a piaci feltételű források és az államilag támogatott kedvezményes hitelek és tőkebevonási lehetőségek terén is, a kkv-k mégsem érzékelik a bőséget. A Piac & Profit Pénzek a régióban elnevezésű rendezvényével járja az országot, és várja a mikro-, kis- és középvállalatokat, amelyek szeretnék megismerni az aktuális finanszírozási lehetőségeket, valamint szeretnének a gyakorlatban használható tudáshoz jutni, hogy hatékonyabbá tegyék cégük működését.

A rendezvényről részletesen itt olvashatnak, és regisztrálhatnak.

Időpont: 2013. december 11. (szerda), 09.00-13.45
Helyszín: Budapest, BKIK Székház, I. ker. Krisztina krt. 99.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 10.

Növekszik a kínai vállalkozások jelenléte Magyarországon.

Magyarországon nőtt a kínai vállalkozások száma 2023-ban: az OPTEN legfrissebb adatai szerint közel 600 kínai tulajdonnal rendelkező cég működik hazánkban. Az árbevétel több mint háromszorosára nőtt a legutolsó elérhető pénzügyi adatok alapján, míg a feldolgozóipar és az építőipar egyre meghatározóbb szerepet játszik a kínai cégek tevékenységében.

2024. május 10.

Az üzemanyagok és az élelmiszerek gyorsították az inflációt áprilisban

Az éves fogyasztóiár-index áprilisban 0,1 százalékponttal emelkedett az előző hónaphoz képest. Az üzemanyagok 0,3 százalékponttal, az élelmiszerek 0,2 százalékponttal járultak hozzá az infláció emelkedéséhez, amelyet részben ellensúlyozott az iparcikkek 0,3 százalékpont erejű inflációt csökkentő hatása – állapította meg a legfrissebb statisztikai adatokhoz fűzött pénteki elemzésében a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

2024. május 10.

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP Bank idén az első negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 239,962 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 126 százalékkal magasabbat az előző év azonos időszakinál – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján péntek hajnalban közzétett tájékoztatóban. Az előző negyedévhez képest ez az eredmény 13 százalékos növekedés.