Vezetőváltás a Duna-Dráva Cement Kft. élén januárban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nyugdíjba vonul Szarkándi János, a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC) elnök-vezérigazgatója, 2023. január 1-jétől Szilágyi Zsolt, a jelenlegi vezérigazgató-helyettes lesz a társaság elnök-vezérigazgatója – közölte a vállalat csütörtökön az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az új vezető hosszú ideje a vállalat meghatározó tagja, különböző területeken több mint két évtizede segíti a DDC tevékenységét.

A Duna-Dráva Cement Kft. két, németországi székhelyű építőanyag-ipari társaság, a Heidelberg Materials és a SCHWENK Zement KG 50-50 százalékos tulajdonában van. Magyarország egyik meghatározó építőanyag gyártó vállalata cementet, transzportbetont, valamint kavics- és betonadalék-termékeket állít elő, szolgáltatásai a betontechnológia teljes spektrumára kiterjednek.

A Duna-Dráva Cement Kft. mintegy 700 alkalmazottat foglalkoztatnak. Nyilvános cégadatok szerint a Duna-Dráva Cement Kft. 2021-ben 124 milliárd forint értékesítési nettó árbevételt ért el az előző évi 82 milliárd forint után. A társaságnak 2021-ben 38,9 milliárd forint, 2020-ban 16,9 milliárd forint adózott eredménye volt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 12.

EY: Felkészülten keresik a legjobb akciókat a vásárlók

A vásárlók többsége kifejezetten keresi és várja az ünnepi leárazásokat – derül ki az EY legfrissebb, 13 000 fogyasztó részvételével készült nemzetközi kutatásából. Az akciókra tudatosan vadászók aránya a 27 év alattiak (76%) és a gyermekesek (79%) körében a legmagasabb. A kedvezmények mértéke olyan fontossá vált, hogy a válaszadók jellemzően több ajánlatot is összehasonlítanak a döntés előtt.

2024. december 12.

Növelheti a profitot a fenntarthatósági elvek követése

Az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) szempontok alapján működő cégek 63 százaléka számára járt pozitív hatással a fenntarthatósági elvek követése – derült ki a Moore Global 4 000 középvállalatot célzó globális kutatásából. A közeljövőben életbe lépő, egyebek között a cégek teljes ellátási láncaira kiterjedő fenntarthatósági auditokat is magukban foglaló további szabályozások kapcsán azonban számos potenciális nehézséget is beazonosítottak a felmérésben részt vevő cégvezetők.