Visszafogott az év végi albérletpiac


Visszafogottság jellemzi az év végi albérletpiacot, az országos bérleti díjak novemberben 0,2 százalékkal, a fővárosiak pedig 0,1 százalékkal nőttek az előző hónaphoz képest, éves összevetésben 12 százalékos a drágulás – közölte az Ingatlan.com a KSH-ingatlan.com lakbérindex elemzés alapján.

December közepén a budapesti kiadó lakások és házak átlagos bérleti díja 240 ezer forint, a vármegyeszékhelyeken 80-200 ezer forint volt.

Az ingatlan.com adatai szerint december közepére a jellemző kínálat alapján a fővárosban a legnagyobb számú albérletet nyújtó XI. és XIII. kerületben 240 ezer, illetve 250 ezer forint volt az átlagos havi bérleti díj. A legdrágább az I. kerület 300 ezer forinttal, a legolcsóbb pedig továbbra is a XXIII. kerület 180 ezer forinttal.

A vármegyeszékhelyek közül Győrben a legmagasabb az átlagos bérleti díj, 200 ezer forint. Utána következik Debrecen és Székesfehérvár 188 ezer és 178 ezer forinttal. A legolcsóbb pedig Salgótarján 80 ezer forintos összeggel – közölte az Ingatlan.com

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.

2024. május 16.

Elszabadultak a fizetésképtelenségi eljárások Magyarországon

Romlott Közép- és Kelet-Európában (KKE) a vállalati szektor fizetőképességi helyzete 2023-ban. Kilenc országban emelkedett a fizetésképtelenségi eljárások száma (Csehország, Észtország, Magyarország, Litvánia, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Románia), három országban pedig csökkenést regisztráltak (Bulgária, Horvátország és Lettország). Magyarországon két és félszeresése nőtt a fizetésképtelenségi eljárások száma. A régió gazdasági potenciálját várhatóan 2024-ben sem sikerül majd kiaknázni.

2024. május 15.

Az ipari termelés és az építőipari termelés volumene is csökkent

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – erősítette meg szerdán kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A jelentős eltérést a nyers és munkanaphatástól megtisztított adat között az okozza, hogy ebben a hónapban hárommal kevesebb munkanap volt, mint 2023 márciusában.