Zuhantak a ruházati, nőttek a műszakicikk-eladások májusban Koronavírus
Kapcsolódó termékek: Cégjogi kiadványok, Vállalati Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A csomagküldő és internetes kiskereskedelem kilőtt, ruházatból, üzemanyagból és járműalkatrészből is jóval kevesebbet vettünk májusban.
- májusban, az előző év azonos időszakához viszonyítva, naptárhatástól megtisztítva:
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalmának mennyisége 2,1 százalékkal csökkent.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom mennyisége 1,8 százalékkal emelkedett. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési mennyisége 3,3 százalékkal nőtt, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 2,1 százalékkal csökkent.
A nem élelmiszer-kiskereskedelem forgalmának mennyisége összességében 0,7 százalékkal növekedett. Nőttek az eladások az iparcikk jellegű vegyes- (13 százalék), valamint a bútor-, műszakicikk-üzletekben (5,3 százalék). A forgalom mennyisége csökkent a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikk- (–10 százalék), a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer- (–15 százalék), a textil-, ruházati és lábbeli- (–40 százalék), valamint a használtcikk-üzletekben (–45 százalék).
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból májusban 9,3 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem mennyisége 59 százalékkal emelkedett, folytatva az évek óta tartó bővülést.
Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának mennyisége 13,8 százalékkal csökkent.
A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 23 százalékkal estek vissza.
(ksh.hu)