Tisztelt Látogatónk! A válasz csak előfizetőink számára érhető el!

Ha rendelkezik érvényes előfizetéssel, kérjük lépjen be felhasználói nevével és jelszavával, ellenkező esetben tájékozódjon kedvező előfizetési lehetőségeinkről!

Az Áfa törvény 36.§ (5) bek. alapján: „Az adólevonási jog az elévülési időn belül a jog megnyílta utáni bármely későbbi adó-megállapítási időszakban is érvényesíthető a levonási jog megnyílásakor hatályos szabályok alapján. Minden ügylet után áfalevonási joggal csak egyszer lehet élni.”
Ez az Adó levelekben is megjelent, felhívva arra a figyelmet, hogy az elkésett számlára vonatkozó szabályok 2004.05.01-jével megszűntek.
– A fenti paragrafus alapján nem kell már ráírni egy számlára, hogy ha az áfabevallási időszakot követően érkezett a számla?
– Ha egy beérkező számla teljesítési időpontja október 4., és én november 23-án kapom meg, akkor ezek szerint továbbra is betehetem a novemberi (vagy akár későbbi?) bevallásba?

Bár az áfa törvény nem ismeri, de ma már rengeteg hazai cég szolgáltat havi jelentést az anyacégek részére. Ezekben minden adott hónapot érintő adat feltüntetésre kerül. Ha pl. egy ilyen adatszolgáltatási határidő novemer 6., és ilyenkor még bőven érkeznek be október havi bejövő számlák, de már a jelentést le kell adni, akkor a fenti paragrafus alapján van arra lehetőség, hogy ezt már a novemberi bevallásban vegyék figyelembe? Ekkor viszont a november hóra is könyvelünk attól függetlenül, hogy október hóra szól a teljesítés?
Kérem szépen szíves értelmezésüket ezen paragrafussal kapcsolatosan!