Az OECD-országokban stagnált a munkanélküliség szeptemberben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban szeptemberben átlagosan 4,9 százalék volt a munkanélküliség, ami megegyezett az augusztusival.

A szervezet csütörtökön ismertetett jelentése rámutatott arra, hogy szeptemberben 33 millióra csökkent a munkanélküliek száma az OECD-országokban az augusztusi 33,1 millióról. A nők körében a szeptemberi munkanélküliség az augusztusi szinten stabilizálódott, 5,1 százalék volt, míg a férfiak körében 4,6 százalékra csökkent az egy hónappal korábbi 4,7 százalékról. A fiatalok (15 és 24 év közöttiek) munkanélküliségi rátája 10,6 százalékról 10,8 százalékra emelkedett, az idősebb generáció (25 év felettiek) körében a ráta 4,1 százalék maradt.

Az eurózónában a munkanélküliség 6,6 százalékra csökkent szeptemberben az augusztusi 6,7 százalékról, míg az Európai Unióban 6 százalékon stagnált.  Az Egyesült Államokban 3,7 százalékról 3,5 százalékra, Kanadában 5,4 százalékról 5,2 százalékra esett vissza a munkanélküliség, Japánban a ráta 2,5 százalékról 2,6 százalékra emelkedett. Az OECD honlapján szereplő adatok szerint Magyarországon 3,7 százalék volt a munkanélküliség szeptemberben az augusztusi 3,6 százalék után.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Bekerülhet-e a hétköznapi életünkbe a robotika?

Idén is kitárta kapuit a HVG Állásbörze, ahol több mint száz munkaadóval személyesen és hibrid formában is találkozhattak azok az álláskeresők, akik ellátogattak április 17-19-e között a Papp László Budapest Sportarénába. Mindenki kedvence, a Bastion Group robotkutyája is jelen volt az eseményen, ahol hatalmas volt az érdeklődés a robotika iránt.

2024. április 24.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt februárban, 14,0 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban

2024. februárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 417 100 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,0, a nettó átlagkereset 13,8, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest a fogyasztói árak 3,7 százalékos növekedése mellett – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. április 23.

Új szabályok a munkavédelmi oktatás területén: ezekre kell figyelnie a munkáltatóknak

Az idei év februárja jelentősnek mondható változást hozott magával a munkavédelmi oktatás terén. Bizonyos munkahelyeken ugyanis a munkavédelmi oktatás akár egy e-mail üzenetben elküldött írásbeli dokumentummal is teljesíthető. Mivel a módosítás sok munkavállalót és munkáltatót érint, jelen cikkben az ezzel kapcsolatos legfontosabb gyakorlati tudnivalókat szedjük össze.