Az OECD-országokban stagnált a munkanélküliség szeptemberben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban szeptemberben átlagosan 4,9 százalék volt a munkanélküliség, ami megegyezett az augusztusival.

A szervezet csütörtökön ismertetett jelentése rámutatott arra, hogy szeptemberben 33 millióra csökkent a munkanélküliek száma az OECD-országokban az augusztusi 33,1 millióról. A nők körében a szeptemberi munkanélküliség az augusztusi szinten stabilizálódott, 5,1 százalék volt, míg a férfiak körében 4,6 százalékra csökkent az egy hónappal korábbi 4,7 százalékról. A fiatalok (15 és 24 év közöttiek) munkanélküliségi rátája 10,6 százalékról 10,8 százalékra emelkedett, az idősebb generáció (25 év felettiek) körében a ráta 4,1 százalék maradt.

Az eurózónában a munkanélküliség 6,6 százalékra csökkent szeptemberben az augusztusi 6,7 százalékról, míg az Európai Unióban 6 százalékon stagnált.  Az Egyesült Államokban 3,7 százalékról 3,5 százalékra, Kanadában 5,4 százalékról 5,2 százalékra esett vissza a munkanélküliség, Japánban a ráta 2,5 százalékról 2,6 százalékra emelkedett. Az OECD honlapján szereplő adatok szerint Magyarországon 3,7 százalék volt a munkanélküliség szeptemberben az augusztusi 3,6 százalék után.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 30.

A tavalyi év végéhez képest jobban aggódnak a munkahelyükért a magyar munkavállalók

Előző évhez képest minimálisan ugyan, de kissé visszaesett a magyar munkavállalók optimista percepciója az aktuális munkahelyük fennmaradásával kapcsolatban, derül ki a BNP Paribas Cardif Biztosító és a Medián legfrissebb közös kutatásából. Az első negyedévben végzett felmérésből az is kiderül, hogy egy év alatt érzékelhetően lecsökkent az az időtáv, amelyet a megkérdezettek szerint a háztartásuk át tudna vészelni egy esetleges állásvesztés esetén.