Az OTP Bank is csatlakozott az Apponyi Franciska Jövőműhely Programhoz


 Az OTP Bank is csatlakozott a Belügyminisztérium (BM) által indított, a gyermekvédelmi szakellátásban élők munkavállalását segítő Apponyi Franciska Jövőműhely Programhoz. Az erről szóló megállapodást szerdán írta alá Fülöp Attila, a BM gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára és Becsei András, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese.

Az Apponyi Franciska Jövőműhely Programot azért hozta létre a minisztérium, hogy segítse azokat a gyermekvédelmi szakellátásban élőket, akik nagykorúvá válva munkahelyet keresnek – mondta az államtitkár. Hozzátette: az, hogy az Apponyi Franciska Jövőműhely Programhoz nagy és elismert cég csatlakozik, azt is mutatja, hogy a gyermekvédelem ügye egyáltalán nem közömbös a társadalom és a gazdasági élet szereplőinek.

Mindez azt jelenti, hogy az a 23 ezer gyermek, aki ma Magyarországon gyermekvédelmi szakellátásban él, számíthat a társadalom szélesebb rétegeinek támogatására, nyitottságára – hangoztatta a politikus.

Fülöp Attila azt mondta, hogy a csatlakozó cégek három hónapon keresztül saját munkatársaikkal segítik a részt vevő fiatalokat. A mentorálási időszak végeztével a fiatalok akár munkavállalókká is válhatnak az adott cégnél. Megjegyezte, hogy a banknál tizenkét fiatal kezdi meg februárban a képzési és mentorálási időszakot.

Becsei András, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese azt mondta, hogy Magyarország egyik legnagyobb munkáltatójaként és legnagyobb pénzintézeteként fontosnak tartották a részvételt a programban. Közlése szerint már több leányvállalatuk jelezte csatlakozási szándékát. A bank számára kiemelt jelentőségű a társadalmi szerepvállalás – fűzte hozzá.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 12.

EY: Felkészülten keresik a legjobb akciókat a vásárlók

A vásárlók többsége kifejezetten keresi és várja az ünnepi leárazásokat – derül ki az EY legfrissebb, 13 000 fogyasztó részvételével készült nemzetközi kutatásából. Az akciókra tudatosan vadászók aránya a 27 év alattiak (76%) és a gyermekesek (79%) körében a legmagasabb. A kedvezmények mértéke olyan fontossá vált, hogy a válaszadók jellemzően több ajánlatot is összehasonlítanak a döntés előtt.

2024. december 12.

Növelheti a profitot a fenntarthatósági elvek követése

Az ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) szempontok alapján működő cégek 63 százaléka számára járt pozitív hatással a fenntarthatósági elvek követése – derült ki a Moore Global 4 000 középvállalatot célzó globális kutatásából. A közeljövőben életbe lépő, egyebek között a cégek teljes ellátási láncaira kiterjedő fenntarthatósági auditokat is magukban foglaló további szabályozások kapcsán azonban számos potenciális nehézséget is beazonosítottak a felmérésben részt vevő cégvezetők.