Brit nagykövet: stabil a kinti magyarok helyzete


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nagy-Britannia magyarországi nagykövete szerint továbbra is stabil a szigetországban dolgozó magyarok helyzete a szerdán jóváhagyott brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló megállapodás-tervezet alapján.

Iain Lindsay az M1 aktuális csatornán csütörtökön azt mondta, sikerült egy olyan megállapodás-tervezetet létrehozni, amely rendezheti az Egyesült Királyságban élő 3,5 millió külföldi – köztük 250 ezer magyar – sorsát.

Hangsúlyozta: Nagy-Britannia tiszteletben tartja azt, amit a külföldiként dolgozók gazdaságilag és kulturálisan hozzátesznek az országhoz.

Elmondta: két év alatt született meg az a 570 oldalas megállapodás-tervezet, amelyre mérföldkőként lehet tekinteni a Brexit-tárgyalások során. A dokumentum biztosítja azt, hogy ne legyen egy „kemény határ” Észak-Írország és Írország között, továbbá pénzügyileg is méltányos, hiszen 39 milliárd fontban (14 ezer milliárd forintban) állapítja meg a brit pénzügyi kötelezettséget az EU-val szemben – tette hozzá.

A népszavazás megismétlésének lehetőségéről a nagykövet azt mondta: ezzel kapcsolatban a politikai zaj egyre erősödik 2019-hez közeledve, de sem a brit ellenzék, sem a kormánypárt nem szeretne megismételt népszavazást.

Kiemelte: az Egyesült Királyságban ritkán tartanak népszavazást, két és fél éve 18 millión egy demokratikus népszavazáson a Brexitre szavaztak, ezt pedig nem lehet felülírni.

A brit parlament ma tárgyalja a kormány által szerdán elfogadott megállapodás-tervezet, november 25-én pedig a tervek szerint rendkívüli EU-csúcsot tartanak megállapodás megkötése érdekében. A megállapodás-tervezet szerint megkötések nélkül Nagy-Britanniában maradhatnak azok a külföldi EU-állampolgárok, akik a Brexit jövő márciusra várható dátuma után előirányzott, várhatóan 2020 decemberének végéig tartó átmeneti időszak lejártáig már öt évet eltöltöttek az országban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Képzési lehetőségekkel lehet megtartani a kifáradt munkavállalókat

A munkavállalók majdnem fele (45%) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk (62%) pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt. Mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi őket, és 28% akár váltana is munkahelyet egy éven belül – derül ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.

2024. július 2.

Munkaszüneti napi munkavégzés

A munkaszüneti napok megbontják a hétköznapok egyhangúságát azzal, hogy – ahogy nevük is sugallja – a munka ezeken a napokon szünetel. Ugyanakkor bizonyos feladatokat minden nap el kell látni, így a munkaszüneti nap nem mindenki számára jelenti a munkavégzési kötelezettség tényleges szünetelését, őket e tekintetben az aznapi munka magasabb díjazása kompenzálja.