Cafeteria: biztosítással is motiválhatunk


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Béremelés és prémium helyett cafeteria-elemként biztosítás is adható a dolgozóknak – írja közleményében a Budapest Prime.


A béren kívüli juttatások népszerűsége érthető, hiszen jelentős kedvezményt biztosítanak: adóelőnyük a bérhez képest – a Nemzetgazdasági Minisztérium tavalyi tájékoztatása szerint – több mint 100 milliárd forintos nagyságrendű, és a munkáltatók közel 300 milliárd forint értékben adtak cafeteriát dolgozóiknak.

A kedvező megoldások közé tartoznak a munkavállalókra a cég által köthető biztosítások. Az egész életre szóló, a szakmai berkekben whole life biztosításként ismert konstrukciók rendszeres díjfizetés esetén élveznek adómentességet, a kockázati életbiztosításoknál pedig a mindenkori minimálbér 30 százaléka a kedvezmény határa. Ezekkel a konstrukciókkal tehát a cégek kedvező feltételekkel bővíthetik vagy módosíthatják juttatási csomagjaikat – mondta Biczi Orsolya, a Budapest Prime ügyvezető igazgatója. Különösen fontos, hogy a biztosítással jelentősen növelhető a dolgozó elkötelezettsége cége iránt.

Az életbiztosítások nem csak egy-egy dolgozó juttatási csomagjának bővítésére alkalmasak, hanem ezzel a cégvezetők is biztosíthatják a hozzátartozóik anyagi biztonságát, több cégtulajdonos esetén az egyikük tulajdonrészének kiváltására, megvásárlására is fedezetet nyújthat a konstrukció

Munkajogi kiskönyvtár csomag

A Munkajogi kiskönyvtár sorozat 2014-ben megjelent kötetei csomagban 20% kedvezménnyel kaphatók. A csomag A munka díjazása; A munka és a pihenőidő szabályai; A munkaviszony megszűnése és megszüntetése című kiadványainkat tartalmazza.

 

Bővebb információk és megrendelés itt.

A vállalati életbiztosítás egy középkorú munkavállaló esetében átlagosan havi 10 ezer forintból 20 milliós védelmet jelentő életbiztosítást lehet kötni. Magyarországon a cégvezetői biztosításokat is magukba foglaló kockázati életbiztosítások mindössze 5 százalékkal részesednek az életbiztosítási díjbevételből, míg a nyugat-európai országokban jóval elterjedtebb, népszerűbb megoldás.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 19.

Szigorodhatnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai

A magyar munkavállalók és családjaik minél erőteljesebb védelme érdekében tovább szigorodhatnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai. Hamarosan megkezdődik azon rendelettervezet társadalmi egyeztetése, amely – a magyar munkahelyek és a hazai munkaerőpiac védelme mellett – tovább segítheti az álláskeresők által igénybe vehető képzések megszervezését, ezzel érdemben hozzájárulva a hazai munkaerő-tartalék mozgósításához és az aktivitás további növeléséhez – jelentette be csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. szeptember 19.

Czomba: szükség van a megerősített ifjúsági garanciaprogramra

Szükség van a megerősített ifjúsági garanciaprogram kezdeményezésre – hangsúlyozta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Magyarország EU-elnökségéhez kapcsolódó Az ifjúsági munkaerő-kínálat mobilizálásának legújabb kihívása – a megerősített ifjúsági garancia című szakmai konferencián, Budapesten.

2024. szeptember 17.

A sabbatical munkajogi szabályai

A modern munkahelyi kultúrában egyre inkább elterjedt a sabbatical, vagyis a hosszabb fizetés nélküli szabadság fogalma. A sabbaticalra hazánkban legtöbbször alkotóévként vagy alkotói szabadságként hivatkoznak, de a szűk értelemben vett alkotás mellett vagy helyett ez az időszak a feltöltődésre és új készségek elsajátítására is kiváló lehet. A sabbatical intézményéről ugyan nem, de a fizetés nélküli szabadság szabályairól rendelkezik a Munka Törvénykönyve, így a hatályos munkajogi szabályok keretei között a sabbatical a fizetés nélküli szabadság relációjában vehető figyelembe.