Egészséges munkahelyeknek szóló pályázatot hirdet a PM


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Helyes gyakorlat díj címmel, a veszélyes anyagok helyes munkahelyi kezelésére, követendő, jó és saját megoldásokkal rendelkező cégek számára hirdet pályázatot a Pénzügyminisztérium és az Európai Unió Munkavédelmi Ügynöksége (EU-OSHA) – mondta a Pénzügyminisztérium (PM) munkaerőpiacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán.

Marczinkó Zoltán hozzátette: a pályázatra december 15-ig két kategóriában – a 100-nál kevesebb dolgozót, illetve a 100-nál többet foglalkoztató – vállalkozások pályázhatnak.

Elmondta: a nyertes az Európai Unió Munkavédelmi Ügynökségének közelgő konferenciáján mutathatja be pályázatát. A pályázat célja, hogy a vállalkozók olyan fenntartható, egyszerű, átlátható és mintaként szolgáló gyakorlatokat osszanak meg, amelyek bármelyik cégnél könnyen bevezethetők – fűzte hozzá.

Kiemelte: a minisztérium arra kéri az egészségügyi kockázattal járó munkákat végeztető cégeket, hogy tartsák be a 2017-ben megújított munkavédelmi szabályokat.

A helyettes államtitkár rámutatott: a káros munkahelyi környezet szinte mindenkit érint, azonban a faiparban, a fém- és műanyagfeldolgozásban, illetve a vegyiparban dolgozók fokozott veszélynek vannak kitéve.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

4,3 százalékos a munkanélküliség

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 36 ezerrel, 4 millió 749 ezer főre nőtt. A munkanélküliek száma 212 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. június 28.

A jogaikkal nem pusztán élő, hanem visszaélő munkavállalók helyzete

A munkajog egyik alapvető célja, hogy a munkáltatóhoz képest alapvetően sérülékenyebb helyzetben lévő munkavállalók számára megfelelő védelmet biztosítson. A munkajogi garanciák erdejében azonban könnyű letérni a kitaposott ösvényről, így időnként előfordul, hogy a munkavállaló jogait nem rendeltetésüknek megfelelően, azon túlterjeszkedve, visszaélésszerűen gyakorolja.

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.