Kisebb cégeknek is kötelező lesz a visszaélés-bejelentő rendszer
A cég belső szervezetét érintő visszaélés-bejelentő rendszert a minimum 50 fő munkavállalót alkalmazó társaságoknál is be kell vezetni.
Kapcsolódó termékek: Munkajogi kiadványok, HR Jogtár demo
Az OFA Nonprofit Kft. 2016 óta hirdeti meg a pályázatot, azoknak a cégeknek, amelyeknek az emberi erőforrás központi értéket képvisel.
A minőségi munkahelyek megteremtésében élenjáró, a családbarát hozzáállást, a fejlődési, előrelépési lehetőségek biztosítását vagy az egészségmegőrzést a mindennapi gyakorlatban tudatosan és következetesen érvényesítő vállalatokat és szervezeteket már hatodik alkalommal ismerik el Az Év Felelős Foglalkoztatója díjakkal – mondta Palkovics László, innovációs és technológiai miniszter Az Év Felelős Foglalkoztatója díjátadón kedden Budapesten.
A munkaadókra abban is számítanak, hogy a legfontosabb értékükként kezelt munkaerő megtartása, fejlesztése, és jólléte érdekében erőfeszítéseket tegyenek.
“A munkaadóknak és a munkavállalóknak is azt ígérhetem, hogy a kormány folytatja az élőmunka közterheinek visszaszorítását, a munkalapú gazdaság és társadalom kiépítését” – fogalmazott a miniszter, hozzátéve: a közösen elért eredményekre, a megkérdőjelezhetetlen sikerekre építve változatlanul a teljes foglalkoztatás elérése a cél.
A miniszter hansúlyozta, hogy a vírusválság csak átmeneti megtorpanáshoz vezetett: a magyar válságkezelés legnagyobb sikere, hogy ma már többen dolgoznak és kevesebb az álláskereső, mint a járvány előtti időszakban.
Mint fogalmazott, ha munka van, minden van, azonban nem árt, ha a kiérdemelt állás tisztességes kenyérkeresetet biztosít. A bérek 2010 óta folyamatos emelkedésében a járványhelyzet sem okozott törést – jelezte, hozzátéve: a munkaadók és munkavállalók képviselőivel közösen tető alá hozott megállapodás eredményeként januártól 200 ezer forint lesz a minimálbér és 260 ezer forint a garantált bérminimum. A béralku véglegesítésével a minimálbér 2022-től magasabb lesz, mint 2010-ben az átlagbér volt – emelte ki Palkovics László.
A kezdetektől hangsúlyozzák, hogy a bérterhek növekedése semmiképpen nem veszélyeztetheti a munkavállalók kétharmadának keresetet biztosító kkv-k működőképességét – mondta a miniszter, kiemelve, hogy a foglalkoztatók megfelelő ellentételezését éves szinten több mint 660milliárd forint összértékű adócsökkentés szolgálja. Az aláíró felek ajánlásként fogalmazták meg, hogy a versenyszférában is tovább emelkedjen a bérek reálértéke 2022-ben – ismertette. Minden vállalkozást üzleti, és bérpiaci helyzetének megfelelő reálbéremelésre ösztönöznek közlése szerint azzal, hogy az adócsökkentésekből származó megtakarításokat erre fordítsák.
Az OFA Nonprofit Kft. 2016 óta hirdeti meg “Az Év Felelős Foglalkoztatója” pályázatát, amelynek célja azon hazai munkáltatók elismerése, akik számára az emberi erőforrás központi értéket képvisel. Az elismeréseket öt kategóriában osztották ki, emellett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara különdíja a képzés-szakképzés területén legkiemelkedőbb pályázatot jutalmazta. Az Év Felelős Foglalkoztatója 2021 nagyvállalati kategória győztese a Duna-Dráva Cement Kft. lett. A nagyvállalati 2-es, a több mint kétezer dolgozóval rendelkező vállalatok kategória nyertese a Waberer’s-Szemerey Logisztika Kft. A középvállalkozások kategória 2021-es győztese a Tali-Immo Kft. A kisvállalkozások kategóriában az IncQuery Labs Kft. lett a nyertes. Az ötödik kategória, a közszféra szervezetei között 2021-ben a Nemzeti Adó-, és Vámhivatal kapta az elismerést.
(MTI)
A cég belső szervezetét érintő visszaélés-bejelentő rendszert a minimum 50 fő munkavállalót alkalmazó társaságoknál is be kell vezetni.
A munkahelyek koronavírus elleni védettségéről szóló 598/2021. (X.28.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Rendelet) hatályon kívül helyezésével a munkáltatók a továbbiakban nem tehetik kötelezővé munkavállalóik számára a koronavírus elleni oltás felvételét. A pandémia azonban még nem ért véget, így a vírus elleni védekezés és a munkahely biztonságának fenntartása továbbra is fontos feladata a munkáltatóknak.
A home office elterjedése sok egyéb mellett kihat a munkáltató által, a munkába járással kapcsolatban megtéríthető költségekre is, így a Niveus Consulting Group azt járja körül, hogy a távmunkában (home office) dolgozó munkavállalóknak lehet-e, kell-e adni költségtérítést a munkába járáshoz kapcsolódóan, illetve ennek milyen adóterhe van.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!