Iparszövetség: bérfelzárkóztatás kell


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Iparszövetség (OKISZ) a vállalkozások versenyképességének javítását, a bérfelzárkóztatás folytatását, a munkaadói közterhek további mérséklését tartja szükségesnek – mondta Vadász György ügyvezető elnök az MTI-nek, miután az érdekképviselet elnöksége foglalkozott a kkv-k helyzetével.


A munkaadói szervezet vezetője az ország érdekének nevezte, hogy a magyar vállalkozások versenyképessége ne csak belföldön javuljon, de a kkv-k nemzetközi piacon is eredményesen jelenjenek meg.

A testület pozitívnak értékeli az elmúlt évek gazdasági bővülését, a szektor versenyhelyzetének javulását, a bérek érzékelhető növekedését, a bérterhek enyhe csökkentését, de várják a vállalkozói közterhek további mérséklését, az adminisztrációs terhek érzékelhető csökkentését is – sorolta.

[htmlbox mt_kommentar]

 

Felidézte, hogy a Magyar Iparszövetség támogatta korábban is a magyar munkavállalók bérének felzárkóztatását, és abban bíznak, hogy 2018-ban a gazdálkodási, költségvetési helyzet lehetőséget ad a munkáltatói terhek további csökkentésére, ami hozzájárul a bérek, jövedelmek újabb emeléséhez.

Szerinte a magyar keresetek emelkedése, a versenyképesség javítása, az üzleti környezet kedvező alakulása arra késztetheti a fiatalokat, hogy Magyarországon boldoguljanak.

„Azt látni kell, hogy a fejlett országokban még mindig magasabbak a bérek, mint a itthon, de a külföldön dolgozó magyar fiatal munkavállalók nem olyan körülmények között élnek, mint szülőföldjükön. Azt szeretnék, ha ezek a fiatalok, akikre a jövőt lehet építeni, érezzék, hogy van jövőjük idehaza” – mondta Vadász György.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 31.

Eljárás a munkaviszony megszüntetése esetén

Munkavállalói felmondás esetén – amennyiben nem áll fenn a rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettség teljesítése alóli mentesülési ok – utolsó munkában töltött napnak az a nap számít, amikor a munkavállaló utoljára volt köteles a munkavégzési kötelezettségének eleget tenni – a Kúria eseti döntése.

2024. május 30.

85 százalékra emelné a kormány a foglalkoztatási rátát

A kormány a mostani 80 százalék körüli szintről 85 százalékra kívánja növelni a foglalkoztatási rátát 2030-ra, a cél elérése érdekében az inaktívak számát kell csökkenteni – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági minis

2024. május 29.

Értesítést küld a NAV-Mobil a jogviszonyváltozásokról

A foglalkoztatási adatok bármikor ellenőrizhetők a NAV-Mobilban, májustól pedig már push üzenetet is küld az alkalmazás a biztosítotti jogviszony változásairól – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden.