Jelentősen nőtt az aktív munkakeresők száma az első negyedévben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az első negyedévben a vállalatok 18 százalékkal kevesebb állást hirdettek meg az előző év azonos időszakához képest, eközben 44 százalékkal több munkavállalói jelentkezés érkezett – közölte a Profession.hu pénteken saját adatbázisa alapján.

Az év első három hónapjában csak Heves és Hajdú-Bihar vármegyék területén nőtt a Profession.hu felületén feladott álláshirdetések száma 2022 azonos időszakához képest. A legjelentősebb csökkenést Somogy, Bács-Kiskun, Baranya és Csongrád-Csanád vármegyék esetében mérték.

Az idei első negyedévben a jog, jogi tanácsadás és az oktatás, tudomány, sport volumene nőtt, az összes többi területen elmaradt a toborzás üteme a tavalyi hasonló időszakhoz viszonyítva. A legnagyobb mértékben, 35 százalékkal az IT programozás, fejlesztés területén csökkentek a hirdetések, az SSC szektorban (szolgáltató központok) 29 százalékos, a fizikai, segéd, betanított munkák esetében 28 százalékos volt az átlagos csökkenés.

A jelentkezések az ország minden vármegyéjében nőttek, az élen Tolna vármegye állt 85 százalékkal, majd Békés 74 százalékkal és Szabolcs-Szatmár-Bereg 68 százalékkal. A hirdetésekre beérkezett önéletrajzok száma a legkevésbé Jász-Nagykun-Szolnok, Fejér, Győr-Moson-Sopron és Zala vármegyékben emelkedett, de még ezeken a területeken is kétszámjegyű volt a növekedés százalékban.

Az országos átlagot tekintve az előző évi munkavállalói aktivitás a közigazgatás területén emelkedett a leginkább, az első negyedévben 174 százalékkal több önéletrajz érkezett be az ebben a kategóriában feladott hirdetésekre a 2022-es eredményhez képest. Ezt követi az IT programozás, fejlesztés, ahol 95 százalékkal több, valamint a vendéglátás, ahol 87 százalékkal több volt a jelentkezés. Csak a cégvezetés, menedzsment esetében maradt el a jelentkezések száma az előző évi adatoktól, itt 21 százalékos volt a csökkenés – közölte az állásportál.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 8.

Mit mutat a 0,8%-os első negyedéves GDP növekedés a cégtrendben

Az idei év első negyedévében továbbra is tapasztalhatók a gazdaság gyengélkedésére utaló jelek a cégtrendben. A cégvilágot elsődlegesen jelenleg a cégalapítási kedv visszaesése jellemzi, kivéve a feldolgozóipar és a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás szektort. Emellett megfigyelhető a cégbírósági eljárások számának mérséklődése. Az építőipar ugyanakkor továbbra is magas aktivitási szinten működik.

2024. május 8.

Bővült a forgalma és javult az eredménye a Vajda-Papírnak 2023-ban

ekord nagyságú profitot ért el, mind abszolút értékben, mind az árbevételhez viszonyítva Magyarország vezető higiéniai papírgyártója, a Vajda-Papír 2023-ban, így a várakozásoknak megfelelően kiemelkedő eredménnyel, forgalombővüléssel és jelentős eredményjavulással zárta a tavalyi évet. Vajda Attila, a cégcsoport alapító-ügyvezetője a szerint a kedvező eredmények mögött az energia árak mérséklődése, a termelékenységük javulása, valamint a cég energiaszükségletét csökkentő beruházások, az innovációk és az ennek köszönhetően a növekvő hatékonyság áll. Vajda Attila 2024-ben is forgalomnövekedésre és a jövedelmezőség további javulására számít, de a cégcsoportnak újabb kihívásokkal kell szembenéznie, ugyanis a 2023. második felétől a cellulóz árak lassú növekedésnek indultak, ami 2024 első negyedévében is folytatódott. 2024 első negyedéves eredményei hasonlóan alakultak, mint 2023 negyedik negyedévében, folytatva a pozitív trendet. A vállalatvezető beszámolt arról is, hogy a korábban lelassított beruházások felpöröghetnek, 2024-ben a cég külpiaci pozícióinak erősítését és újabb kapacitásnövelő beruházást terveznek, tovább javítva a cégcsoport közép- és hosszútávú kilátásait.

2024. május 8.

Márciusban 10,4 százalékkal csökkent az ipari termelés

2024 márciusában az ipari termelés volumene 10,4, munkanaphatástól megtisztítva 2,8 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól – közölte szerdán első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).