Kedvező változások a képzési támogatások szabályaiban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Nemzeti Foglalkoztatási Alapból 50 új munkahely létrehozása esetén vissza nem térítendő támogatás igényelhető a vállalatnál zajló külső és belső képzések finanszírozására.

Támogatásként a felmerülő költségek 50%-a igényelhető, melynek alapját az oktatók és a képzéseken résztvevő munkavállalók személyi jellegű ráfordításai, az adminisztrációs költségek, a felhasznált eszközök amortizációs költsége és a kapcsolódó anyagköltség jelenti.

„Az idei évtől kedvező irányban változnak a képzési támogatás szabályai, így munkavállalónként akár már 4 ezer eurónak megfelelő támogatást is kaphatnak a pályázó vállalkozások, míg a képzési időszak munkavállalónként elérheti akár a 24 hónapot is. A támogatás elnyerése esetén a kedvezményezett vállalatnak mindössze a képzésben résztvevők 70%-ának 18 hónapon keresztüli továbbfoglalkoztatását kell vállalnia” – emelte ki Tóth Viktor, a Deloitte adóosztályának szenior menedzsere.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.