Komoly béremelést akarnak a győri Audi dolgozói


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Audi Hungária Független Szakszervezet 55 ezer forintos egységes béremelést kér januártól a gyár dolgozóinak – idézi a Napi.hu cikkét az Index


A lap úgy tudja, hogy a béremelésen felül a béren kívüli juttatásdi csomag 650 ezer forintra emelését is szeretné elérni a szakszervezet. Ezeken felül az is akarják, hogy az Audi törölje el az általa az önkéntes nyugdípénztárba való befizetés felső korlátját és a szocho csökkentésének várható mértékét teljes egészében fordítsa béremelésre. 

 

Idén áprilisban már volt béremelés a győri Audinál, akkor a 170-289 ezer forintos bérrel rendelkező dolgozók bérét 16-20 ezer, a 290 ezer forintnál nagyobb keresetűekét pedig 15 ezer forinttal emelték és 570-630 nőtt a választható béren kívüli keret – írja az Index. 

Amint arról a Munkajog.hu is beszámolt, a kecskeméti Mercedes gyárban sikerült béremelési megállapodást elérnie az ottani szakszervezetnek, a dolgozók itt 20 százaléknyi béremelést kapnak.   


Kapcsolódó cikkek

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.