Lablisnak érzik munkahelyüket a magyarok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kevésbé bízunk abban, hogy munkahelyünk hosszú távon is munkalehetőséget biztosít majd számukra.


Kevésbé bíznak munkahelyükben a magyarok, mint egy éve, a legnagyobb mértékben a szakképzetlen munkavállalók bizalma csökkent a BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián legfrissebb, reprezentatív munkaerőpiaci felmérése szerint.

A munkaerőpiaci stabilitási index a második negyedévben 60 pontra csökkent a 100 fokú skálán, ami az előző év azonos időszakához képest 2 ponttal, 2016 első negyedévéhez képest pedig 4 ponttal kevesebb.

Az index azt méri, mennyire bíznak a munkavállalók abban, hogy jelenlegi munkahelyük hosszú távon is munkalehetőséget biztosít majd számukra, milyen lépéseket tennének meg annak érdekében, hogy megtartsák munkahelyüket, ha az veszélybe kerülne illetve, hogy megérzésük szerint milyen könnyen találnának új munkalehetőséget. Minél magasabb az értéke, a munkavállalók annál stabilabbnak érzik saját pozíciójukat, annál több mindent tennének meg azért, hogy megtartsák állásukat, ha az esetlegesen veszélybe kerülne, valamint annál könnyebbnek értékelik egy esetleges új munkalehetőség megtalálását.

Próbálja ki a HR Jogtárat!

Két hétig ingyenesen kipróbálhatja az új HR Jogtár Plusz adatbázist

A regisztrált ügyfelek az adatbázis teljes tartalmához hozzáférést kapnak az exportálás és nyomtatás lehetőségének igénybevétele nélkül.

Regisztráció, részletek >>

A legnagyobb mértékben, 49-ről 40 pontra a 8 általánost végzettek körében csökkent az index az egy évvel korábbihoz képest. A mezőgazdaságban dolgozók, a pályakezdők (18-29 évesek) és a nyugdíj előtt állók is kevésbé bíznak abban, hogy munkahelyükkel hosszú távon számolhatnak.

A lista élén továbbra is a magasabb végzettségűek vannak, a diplomások 71 ponttal vezetik a mezőnyt, utánuk 63 ponttal következnek a legalább érettségivel rendelkező munkavállalók. A 18-29 évesek indexe 1 ponttal, 58 pontra csökkent az egy évvel korábbihoz képest, míg a az 50-59 év közöttiek körében éves szinten szintén enyhe, 2 pontos csökkenés volt, itt ugyancsak 58 pont volt az érték a második negyedévben.

Bernáth Tamás, a BNP Paribas Cardif biztosító vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta, a magasabb iskolai végzettség nagyobb önbizalmat jelent a munkavállalás, és a munkaerőpiacon való elhelyezkedés szempontjából. Az eredmények alapján megállapítható az is, hogy a fiatal diplomások és a pályájuk végén járó munkavállalók az átlagosnál pesszimistábbak – tette hozzá.

A stabilitási indexet a BNP Paribas Cardif biztosító a Mediánnal közösen 2014-ben hozta létre, 1200 munkavállaló személyes megkérdezésén alapul, a minta életkor, nem, iskolai végzettség és településtípus szerint reprezentálja a felnőtt magyar népességet.

A BNP Paribas Cardif leányvállalatai 2002 óta vannak jelen Magyarországon. A Cardif Biztosító Zrt. és a Cardif Életbiztosító Zrt. bruttó díjbevétele 2014-ben elérte a 4,46, illetve az 1,35 milliárd forintot, 2015-ben pedig az 5,72 milliárd, illetve 1,68 milliárd forintot. 

A nyilvános cégadatbázis szerint a Cardif Biztosító Zrt. tavaly 168 millió forint adózott eredményt ért el az egy évvel korábbi 142 millió forint után. A Cardif Életbiztosító Zrt. 2015-ben 82 millió forint veszteséget könyvelt el az előző évi 1 millió forintot enyhén meghaladó adózott eredmény után.

A BNP Paribas Cardif, a BNP Paribas Csoport biztosítója kockázati és megtakarítási biztosítási termékeket kínál. Világszerte mintegy 90 millió ügyfelet biztosít, Európában, Dél-Amerikában és Ázsiában meghatározó piaci szereplő. A cég mintegy 10 ezer alkalmazottat foglalkoztat, 2014-ben bruttó éves díjbevétele 27,5 milliárd euró volt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 25.

Ez történik majd a magyarok fizetésével

A legalacsonyabb jövedelműek felzárkóztatásán lesz a fókusz, vagyis az alacsonyabb jövedelműeket közelítik az átlagbérekhez – így összegezte az Indexnek Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója azt, hogy megszületett a hároméves bérmegállapodás. Előre eldöntötték, hogyan változik majd a minimálbér, ez pedig garantáltan hatással lesz a magasabb fizetésűek keresetére is.

2024. november 25.

Idén a MASZSZ is aláírta a bérmegállapodást

Idén a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke is aláírta a 3 évre szóló, jövőre 9 százalékos minimálbér- és 7 százalékos garantált bérminimum emelést garantáló megállapodást. Zlati Róbert elnök sajnálja, hogy a gazdasági helyzet nem kellően stabil ahhoz, hogy a munkáltatói oldal nagyobb ívű korrekciót is vállaljon – olvasható a MASZSZ közvetlenül az aláírási ceremónia után kiadott közleményében.