Lehet pályázni a 40 ezer forintos bölcsődei támogatásra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Továbbra is igényelhető a legfeljebb havi 40 ezer forintos bölcsődei támogatás a Magyar Államkincstárnál (MÁK) a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiaci visszatérésének elősegítésére.

A támogatásra azok a szülők pályázhatnak, akik 20 hetesnél idősebb kisgyermeket nevelnek, gyermekük után családtámogatásban részesültek, nem önkormányzati bölcsődei ellátást biztosító intézményben helyezik el 3 év alatti gyermeküket, valamint a támogatás igénylését követően kezdenek újra dolgozni.

A közlemény szerint a támogatás a bölcsődében elhelyezett kisgyermekek személyi térítési díjára vehető igénybe maximum havi 40 ezer forintos összeghatárig. A kincstár havonta utalja a bölcsődei támogatást számla ellenében, a gyermek óvodai nevelésének megkezdéséig.

bölcsődei

A MÁK eddig több mint 700 millió forintot folyósított erre a célra a családoknak, és több mint 3800 szülő pályázata kapott pozitív elbírálást.

A Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) a Kisgyermeket nevelők munkaerőpiaci visszatérésének támogatása című projekt a konvergencia régióban 3 milliárd forint, a közép-magyarországi régióban további csaknem 2 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból, a Széchenyi 2020 programban valósul meg, az Európai Unió támogatásával – olvasható az államkincstár közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.