Meglepően sokat dolgoznak a magyarok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A heti ledolgozott órák alapján a magyar munkavállalók a világ elitjébe tartoznak a CNN és az OECD felmérése szerint – írja a Napi Gazdaság.


Az egy foglalkoztatott által ledolgozott éves átlagos munkaórák száma alapján készült listán hazánk a nyolcadik, méghozzá előkelő környezetben; hetedik az USA, kilencedik Japán – írja a  CNN Money az OECD közös listája alapján a Napi Gazdaság.

Az összegzés szerint a magyar alkalmazottak több mint kétharmada 39-41 órát dolgozik hetente, és az átlagbér 19 437 dollár. Ez utóbbi adat téves, mert a CNN által citált adat 363 ezer forintos bruttó havi fizetést jelentene, ezzel szemben a KSH adatai szerint a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagos bruttó keresete 223 ezer forint volt 2012-ben.

A lista érdekessége, hogy a tíz „legkeményebben dolgozó” állam fele kelet-európai, ezzel szemben a Skandináv országok és a Távol-Kelet erősnek tartott gazdaságai nem szerepelnek a lista élmezőnyében.

A világ 38 országában dolgozó 550 topmenedzser bevonásával készült nemzetközi kutatás, a Globális Versenyképességi Index eredményei szerint lassan véget érhet az egyre alacsonyabb bérköltségek hajszolásával járó lefelé tartó verseny, és a tudásalapú növekedés felé mozdul el a világ feldolgozóipara – írja a lap.

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Profession.hu: beindult az alkalmi munkák szezonja

Beindult az alkalmi munkák szezonja, május második felétől látványosan nőttek az ilyen típusú megbízásokra toborzó álláshirdetések, amelyekben leggyakrabban egyebek mellett felszolgálót, pincért, sofőrt és futárt keresnek – közölte a Profession.hu kedden.

2024. július 3.

Képzési lehetőségekkel lehet megtartani a kifáradt munkavállalókat

A munkavállalók majdnem fele (45%) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk (62%) pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt. Mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi őket, és 28% akár váltana is munkahelyet egy éven belül – derül ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.