Miniszteri biztost kapnak a női munkavállalók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szalai Piroska, a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos a nők foglalkoztatásának bővítését célzó programokat dolgoz majd ki.


Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár az új miniszteri biztos bemutatása alkalmával elmondta: több évtizedes lemaradást kell pótolni a foglalkoztatás területén. Nem csak a nők, hanem a fogyatékkal élők, a pályakezdők, a gyesről és gyedről visszatérő szülők foglalkoztatási aránya is elmarad az uniós átlagtól. A mi feladatunk, hogy tanuljunk az előttünk járó sikeres országoktól – példának a skandináv országokat említette. A politikus emlékeztetett, a kormány már több lépést tett a foglalkoztatás bővítése érdekében: kiemelte a Start Bónusz Kártyát és a részmunkaidősök járulékkedvezményét.

(Fotó: Árvai Károly)

Szalai Piroska miniszteri biztos elmondta, civil szervezetek tagjaként és a tudományos életben is régóta foglalkozik a témával. Úgy fogalmazott: kinevezése óta a szakmai és civil szférából is sokan jelezték vissza, hogy szívesen részt vennének a munkában, felajánlották segítségüket. A miniszteri biztos számokkal szemléltette a helyzetet: míg Magyarországon 100 munkaképes korú nőből 51 dolgozik, ebből 4-en részmunkaidőben, addig az Európai Unióban 100 főből 58-at alkalmaznak, amiből 18 fő részmunkaidős. A teljes munkaidős arányban mutatkozó előnyt a továbbiakban is szeretnék fenntartani – húzta alá Szalai Piroska.

A helyzet javítása érdekében célként tűzték ki azt, hogy megakadályozzák a nők inaktív státuszba kerülését, valamint terveket fognak kidolgozni a gyermekfelügyelet, a munkaerő-piaci diszkrimináció és a felnőttképzés területén is.

(forrás: Kormány.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

4,2 százalékos a munkanélküliség

Idén júniusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest lényegében nem változott, 4 millió 768 ezret tett ki. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt.

2024. július 24.

A magyarok a bér alapján választanak munkahelyet

A munkavállalóknak globálisan állásuk hosszú távú biztonsága a legfontosabb szempont a munkahely kiválasztásánál, Magyarországon viszont a bérezés áll az első helyen – derül ki a Boston Consulting Group (BCG), a Stepstone Group, valamint a The Network és magyar partnere, a Profession.hu közös nemzetközi kutatásából. A mesterséges intelligencia térnyerése jól láthatóan átrajzolja a munkavállalói attitűdöket.

2024. július 24.

Több, mint 10 százalékkal nőttek a reálkeresetek

Májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 000 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 448 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 14,8, a nettó átlagkereset 14,6, a reálkereset pedig 10,4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).