Miniszteri biztost kapnak a női munkavállalók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szalai Piroska, a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos a nők foglalkoztatásának bővítését célzó programokat dolgoz majd ki.


Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár az új miniszteri biztos bemutatása alkalmával elmondta: több évtizedes lemaradást kell pótolni a foglalkoztatás területén. Nem csak a nők, hanem a fogyatékkal élők, a pályakezdők, a gyesről és gyedről visszatérő szülők foglalkoztatási aránya is elmarad az uniós átlagtól. A mi feladatunk, hogy tanuljunk az előttünk járó sikeres országoktól – példának a skandináv országokat említette. A politikus emlékeztetett, a kormány már több lépést tett a foglalkoztatás bővítése érdekében: kiemelte a Start Bónusz Kártyát és a részmunkaidősök járulékkedvezményét.

(Fotó: Árvai Károly)

Szalai Piroska miniszteri biztos elmondta, civil szervezetek tagjaként és a tudományos életben is régóta foglalkozik a témával. Úgy fogalmazott: kinevezése óta a szakmai és civil szférából is sokan jelezték vissza, hogy szívesen részt vennének a munkában, felajánlották segítségüket. A miniszteri biztos számokkal szemléltette a helyzetet: míg Magyarországon 100 munkaképes korú nőből 51 dolgozik, ebből 4-en részmunkaidőben, addig az Európai Unióban 100 főből 58-at alkalmaznak, amiből 18 fő részmunkaidős. A teljes munkaidős arányban mutatkozó előnyt a továbbiakban is szeretnék fenntartani – húzta alá Szalai Piroska.

A helyzet javítása érdekében célként tűzték ki azt, hogy megakadályozzák a nők inaktív státuszba kerülését, valamint terveket fognak kidolgozni a gyermekfelügyelet, a munkaerő-piaci diszkrimináció és a felnőttképzés területén is.

(forrás: Kormány.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

A munkáltatók 37 százaléka tervez létszámbővítést a harmadik negyedévben a Manpower feljegyzése szerint

A magyarországi munkáltatók 37 százaléka tervezi bővíteni munkaerőkeretét a harmadik negyedévben, az előző negyedévben mért 31 százalék után, a leépítést tervező cégek aránya ugyanebben az időszakban 23 százalékra emelkedett 22 százalékról – derül ki a Manpower Magyarország csütörtökön közzétett negyedéves munkaerőpiaci előrejelzéséből.