MOSZ: alacsonyak a keresetek a kiskereskedelemben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kiskereskedelmi ágazatban a nemzetgazdasági átlaghoz képest alacsonyak a keresetek, a munkaerőhiány miatt pedig alacsony a foglalkoztatottak létszáma, emiatt a dolgozók leterheltek – mondta Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke kedden az M1 aktuális csatornán. 


A Tesco áruházakban még az átlagnál is rosszabbak voltak a viszonyok, ezt bizonyítja, hogy 2016 elején még több mint 25 százalékkal elmaradt a cég dolgozóinak fizetése a  kiskereskedelmi átlaghoz képest. A Tesco munkavállalói ezt a különbséget akarják megszüntetni, hogy a fizetésük érje el az idei kiskereskedelmi átlagot, ezt szolgálta egyebek mellett a Tescónál szeptember elején tartott sztrájk is – fejtette ki. 

 

A Tescónál működő szakszervezetek a béremelés mellett 15 százalékos létszám bővítést is követelnek. A munkáltatótól egy olyan terv kidolgozását várják, amely bemutatja, hogy kívánja a létszámhiányt csökkenteni – tette hozzá a MOSZ elnöke.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

4,3 százalékos a munkanélküliség

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 36 ezerrel, 4 millió 749 ezer főre nőtt. A munkanélküliek száma 212 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. június 28.

A jogaikkal nem pusztán élő, hanem visszaélő munkavállalók helyzete

A munkajog egyik alapvető célja, hogy a munkáltatóhoz képest alapvetően sérülékenyebb helyzetben lévő munkavállalók számára megfelelő védelmet biztosítson. A munkajogi garanciák erdejében azonban könnyű letérni a kitaposott ösvényről, így időnként előfordul, hogy a munkavállaló jogait nem rendeltetésüknek megfelelően, azon túlterjeszkedve, visszaélésszerűen gyakorolja.

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.