NGM: a versenyszférában is emelkedtek a reálbérek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jelentősen felgyorsult a reálbérek emelkedésének üteme az elmúlt négy hónapban, a versenyszférában csaknem 8 százalékkal nőtt a reálkereset – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az M1 aktuális csatornán csütörtök reggel.


Cseresnyés Péter elmondta: a cégek igazodtak a minimálbér és a szakmunkások garantált bérminimumának januári emeléséhez. Ugyanakkor a versenyszférában a minimálbér emelésének hatásától függetlenül is jelentősen emelkedtek a bérek.

 

Jelentős kereslet alakult ki a munkaerőpiacon a képzett és dolgozni akaró munkaerő iránt, a dolgozók megtartása pedig megkövetelte a magasabb bérezést – tette hozzá. 

Leginkább azokon a területeken emelkedtek a bérek, ahol az átlagbér alacsonyabb volt, mint más területeken. A legnagyobb mértékű bérnövekedés a feldolgozóiparban és a vendéglátóiparban volt az elmúlt időszakban – jegyezte meg Cseresnyés Péter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 20.

Megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása: értéket teremt

Évente közel 200 milliárd forintot fizetnek be a hazai vállalkozások rehabilitációs hozzájárulásként az államkasszába, mivel a foglalkoztatottak között a megváltozott munkaképességű alkalmazottak aránya nem éri el az öt százalékot. Becslések szerint ez a csoport akár 100 ezres tartalékot is jelenthet a magyar munkaerőpiacnak. Az ezen munkavállalók munkába állításához szükséges jól átgondolt stratégia kidolgozásához és megvalósításához a legtöbb vállalat jelenleg nem tud megfelelő szakembert allokálni, ezért érdemes külsős szakértő vagy HR szolgáltató támogatását bevonni.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.