Osztrák-magyar családi pótlék vita – tárgyaltak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Bécsben tárgyalt szerdán Takács Szabolcs európai uniós ügyekért felelős államtitkár egyebek közt a Nyugat-Balkánról és a migrációról, de szóba hozta a magyar munkavállalókat hátrányosan érintő családipótlék-változtatás kérdését is. 


Takács Szabolcs  elmondta, hogy fő tárgyalópartnere Gernot Blümel EU-ügyekért felelős – továbbá kulturális-, művészet- és médiaügyi – miniszter volt. Július 1-jétől Ausztria lesz az Európai Unió soros elnöke. 

Takács Szabolcs kérte, hogy Bécs vegye figyelembe Magyarország különleges helyzetét, nevezetesen azt, hogy a schengeni övezet határállama, így felelőssége óriási. 

[htmlbox felteteles_adomegallapitas]

Takács Szabolcs közölte, hogy Magyarország uniós fórumok elé viszi az osztrák-magyar családipótlék-vitát, és kérte, hogy Bécsben vegyék figyelembe az egyenlő elbánás elvét, hiszen az Ausztriában dolgozó magyarok ott fizetik társadalombiztosítási hozzájárulásokat, ezért az osztrákokkal egyenlő jogosultságok illetik meg őket a családi pótlék tekintetében is. 

Szó volt még a tárgyalásokon a közlekedési szektor szabályozási reformjáról, nevezetesen arról, hogy a magyar álláspont szerint a fuvarozás mobil munkavállalás, amelyre nem vonatkozhatnak a kiküldetési irányelvek szabályai.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 13.

A munkáltatók 37 százaléka tervez létszámbővítést a harmadik negyedévben a Manpower feljegyzése szerint

A magyarországi munkáltatók 37 százaléka tervezi bővíteni munkaerőkeretét a harmadik negyedévben, az előző negyedévben mért 31 százalék után, a leépítést tervező cégek aránya ugyanebben az időszakban 23 százalékra emelkedett 22 százalékról – derül ki a Manpower Magyarország csütörtökön közzétett negyedéves munkaerőpiaci előrejelzéséből.