Sok szombati napon kell majd dolgozni jövőre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A következő évben hat alkalommal kerül sor a munkanapok „áthelyezésére”, így jó néhány hosszú hétvégével számolhatunk a különböző ünnepek miatti munkaszüneti napok körül, cserébe viszont ugyanennyi alkalommal kell majd szombaton munkát végezni.

 


A március 16-ai (pénteki) munkanapot március 10-én (szombaton), az április 30-ai (hétfői) munkanapot pedig április 21-én (szombaton) kell „ledolgozni”, azaz ily módon felcserélődnek a munkanapok és a pihenőnapok. November 10-e (szombat) ugyancsak munkanap lesz, ellenben november 2-án (pénteken) pihenhetünk. Decemberben a karácsonyi és szilveszteri ünnepek miatt két szombati napon, december 1-jén és 15-én ugyancsak dolgozni kell majd, ellenben december 24-e (hétfő) és december 31-e (hétfő) pihenőnap lesz. [htmlbox Változásfigyeltetés]
Joganyag9/2017. (V. 19.) NGM rendelet a 2018. évi munkaszüneti napok körüli munkarendről
Módosítja: –
Megjelent: MK 2017/73. (V. 19.)
Hatályos: 2018. 01. 01.
Megjegyzés: új jogszabály

Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

4,3 százalékos a munkanélküliség

Májusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 36 ezerrel, 4 millió 749 ezer főre nőtt. A munkanélküliek száma 212 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. június 28.

A jogaikkal nem pusztán élő, hanem visszaélő munkavállalók helyzete

A munkajog egyik alapvető célja, hogy a munkáltatóhoz képest alapvetően sérülékenyebb helyzetben lévő munkavállalók számára megfelelő védelmet biztosítson. A munkajogi garanciák erdejében azonban könnyű letérni a kitaposott ösvényről, így időnként előfordul, hogy a munkavállaló jogait nem rendeltetésüknek megfelelően, azon túlterjeszkedve, visszaélésszerűen gyakorolja.

2024. június 26.

A munkahelyi bizonytalanság tanulásra ösztönöz

Globálisan a munkavállalók csaknem fele (45 százalék) úgy érzi, hogy az elmúlt évben jelentősen megnőtt a munkaterhelése, kétharmaduk pedig bizonytalannak érzi helyzetét a munkahelyi változások felgyorsulása miatt; mindez a készségeik hosszú távú fejlesztésére ösztönzi a dolgozókat – derült ki a PwC Global Workforce Hopes & Fears felméréséből.