Tetszik az új Mt a munkaerő-kölcsönzőknek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

További lehetőségeket látnak az új MT nyomán tevékenységük kiterjesztésére a hazai munkaerő-kölcsönzők. Például a jövőben közintézmények is élhetnek a munkaerő-kölcsönzés lehetőségével.


A Magyarországon 17 éve jelenlévő Trenkwalder Személyzeti Szolgáltató Kft. közleményében kiemeli: a munkaerő-kölcsönzést érintő módosításokkal elhárultak a körülbelül 130 ezer embert foglalkoztató ágazat megszűnésének veszélyei. Szabó Tamás, a Trenkwalder ügyvezető igazgatója szerint kiemelten fontos a határozott idejű munkaszerződések hosszabbításának lehetősége, a csoportos létszámleépítés alóli felmentés, az egységes 15 napos felmondási idő, illetve a végkielégítés bevezetése.

Rodin-konferenciák az új Munka Törvénykönyvéről a közeljövőben:
Június 27: Munkaviszony megszüntetése 2012
Június 28: Az új Mt-vel kapcsolatos feladatok a közszférában
Július 5: Hatályban az új Munka Törvénykönyve
Október 9-11: IX. Magyar Munkajogi Konferencia Visegrád – előjelentkezés június 30-ig!
Az összes Rodin-konferenciát itt találja.
Munkajogi e-kommentár Online kommentár az új Munka Törvénykönyvéhez – már előrendelhető

A Trenkwalder szakértője szerint az elfogadott módosítási javaslatoknak köszönhetően a jövőben a közintézményekben – ha a foglalkoztatást másképp nem lehet megvalósítani – az alaptevékenységhez köthetően is lehet alkalmazni kölcsönzött dolgozókat, ezzel is segítve a munkaerőhiánnyal küzdő intézményeket, például a kórházakat.

A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) is üdvözölte az Mt.-hez kapcsolódó átmeneti rendelkezések elfogadását, álláspontjuk szerint megmarad a munkaerő-kölcsönzés rugalmassága.

„Örülünk, hogy a döntéshozók figyelembe vették az általunk is jelzett gyakorlati szempontokat. Bízunk benne, hogy a változások hatályba lépését követően tovább nő a foglalkoztatottság, és az atipikus, rugalmas megoldások újabb befektetőket, termelő cégeket vonzanak Magyarországra” – mondta Ottó Csaba, az MMOSZ elnöke.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 1.

A munkajogi elévülés meghatározása és szerepe a gyakorlatban

Az elévülés, mint az idő múlásának jogi következménye nem csupán munkajogi fogalom, a többi jogterület, így a polgári jog vagy akár a büntetőjog is használja. Az elévülés intézményének célja, hogy az igények érvényesítését csupán meghatározott időbeli keretek között biztosítsa a felek részére, a már hosszabb ideje nyugvó állapotokat utóbb már ne lehessen bolygatni. Az elévülés beálltával maga az igény nem szűnik meg, azonban azt a továbbiakban már nem lehet bíróság előtt érvényesíteni, azaz annak teljesítését kikényszeríteni a másik féltől.

2024. szeptember 27.

Előkerült egy OECD jelentés a tervezett nyugdíj-változtatásról

Meglepte a nyugdíjas szervezeteket az OECD számára szinte titokban, de mindenképpen társadalmi egyeztetés nélkül összeállított nyugdíjreform tervezet, amiből kiderül egyebek között, hogy a kormány jelentősen szigorítaná, sőt akár meg is szüntetné a „nők 40” rendszerét. A napokban napvilágot látott írásban a nyugdíjkorhatár megemelése is reális célként szerepel. A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) érdemi szakmai párbeszédet követel.

2024. szeptember 27.

KSH: egyszerre nőtt a foglalkoztatottak és munkanélküliek száma

2024 augusztusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 39 ezerrel, 4 millió 748 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 210 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,2 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).