Tovább lehet pályázni Az Év Felelős Foglalkoztatója címre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Meghosszabbított határidővel, augusztus vége helyett szeptember 17-ig jelentkezhetnek a cégek „Az Év Felelős Foglalkoztatója” díjakra.

A rekordokat döntő hazai foglalkoztatási adatok is arra mutatnak rá, hogy a vállalkozások jól felfogott érdekét szolgálja, ha munkavállalóikat legfontosabb értékükként kezelik, megtartásuk és jóllétük érdekében erőfeszítéseket tesznek – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára Bodó Sándor.

A hatodik alkalommal meghirdetett pályázaton hagyományosan több kategóriában osztanak díjakat: elismerés jár a felelős foglalkoztatás terén legjobban teljesítő kisvállalkozásoknak, középvállalkozásoknak, nagyvállalatoknak és a közszféra szervezeteinek.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2021-ben is különdíjban részesíti a képzés, szakképzés területén leginkább kiemelkedő pályázatot. A Restart-Up kezdeményezés különdíját pedig negyedszerre ítélik majd oda a 45 év feletti munkavállalók megtartásáért, foglalkoztatásának javításáért, megtartásáért legtöbbet tevő cégeknek.

foglalkoztatója

A pályázati felhívás és a dokumentáció a https://ofa.hu/hu/news/elindult-az-ev-felelos-foglalkoztatoja-2021-palyazat linken érhető el.

Bodó Sándort idézve a közleményben azt írták: a felelős foglalkoztató a munkavállalói elkötelezettségét és elégedettségét növelő eszközöket alkalmaz és intézkedéseket tesz. Fontosnak tartja a minőségi munkahelyek megteremtését, a családbarát hozzáállást, a közösségteremtést és csapatépítést, a fejlődési és előrelépési lehetőségek biztosítását, az egészségmegőrzést is.

A felelős foglalkoztatás és a társadalmi szerepvállalás szükségességét, az abban rejlő lehetőségeket egyre többen ismerik fel. Ma minden korábbinál többen, 4,7 millióan dolgoznak Magyarországon – tette hozzá.

„Az ismét keresletivé váló munkaerőpiac arra készteti a vállalkozásokat, hogy a versenyképes bérezésen túl egyéb módokon is igyekezzenek bebiztosítani munkavállalóik hűségét” – közölte Bodó Sándor.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 23.

KSH: a bruttó átlagkereset 658 400 forint

2024. márciusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 658 400, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 452 700 forint volt. A bruttó átlagkereset 13,9, a nettó átlagkereset 13,7, a reálkereset pedig 9,9 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest – közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2024. május 22.

Hátrányos helyzetűek szakmatanulására nyílik 23 milliárd forintos pályázat

Szakképzési centrumok számára pályázati lehetőség nyílik 23 milliárd forintos keretösszeggel, hátrányos helyzetben lévők szakmatanulásának elősegítésére és rugalmas tanulási utak kialakítására – jelentette be az innovációért, felsőoktatásért, szakképzésért és felnőttoktatásért felelős államtitkár kedden, a Tatabányai Szakképzési Centrumban tartott sajtótájékoztatóján.