Mit jelent az öregségi résznyugdíj?
Öregségi résznyugdíjra az a személy jogosult, aki betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt, és legalább húsz helyett legalább tizenöt év szolgálati idővel rendelkezik.
Kapcsolódó termékek: TB-nyugdíj témájú kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Norvégiában 1797 euró a nyugdíj szemben Ukrajnával, ahol mindössze 110 euró, mi a régióban sereghajtók vagyunk – derül ki a Picordi .com elemzéséből.
Magyarországon a KSH legújabb adatai szerint az öregségi nyugdíjat 2.028.758 személy kapja, és az átlag öregségi nyugdíj összege nettó 150.571 Ft, ami 413 €-nak felel meg. Ezzel a 23. helyen áll az öregségi nyugdíj nettó összegével, megelőzve többek közt Kínát, Lettországot, Horvátországot, de Litvánia, Lengyelország, Szlovákia és Csehország mögött szerepel.
A tanulmányban szereplő országok közül Albániában, Fehéroroszországban és Ukrajnában a legrosszabb a nyugdíjasok helyzete. Az összehasonlíthatóság kedvéért létrehozott példa élelmiszerkosár a nyugdíj 72,8%-át, 76,7%-át, illetve 84,9%-át emészti fel.
A Picodi.com elemzői azt vizsgálták, hogy milyen nyugdíjasnak lenni a világ 44 országában, összehasonlítva a nettó öregségi nyugdíjak összegét az adott ország élelmiszer áraival. Az élelmiszerkosár a WHO idős emberek táplálkozására vonatkozó ajánlásainak átlagát tartalmazza. Magyarországon a vásárlói kosár értéke 2022-ben 50.110 forintot tesz ki, így a 150.571 forintos nyugdíj 33.3 százaléka. Ebből a szempontból is vezet Norvégia 13,4 százalékos arányával, de minket előz Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Románia is.
(Adó Online)
Öregségi résznyugdíjra az a személy jogosult, aki betöltötte az öregségi nyugdíjkorhatárt, és legalább húsz helyett legalább tizenöt év szolgálati idővel rendelkezik.
Áttekintjük, milyen kapcsolatban áll a diákmunka és a nyugdíj, mikor szerez szolgálati időt a dolgozó diák, és mikor nem.
Július első napjaiban fogják a könyvelők és az adózók először alkalmazni a göngyölítéses módszert. Sorozatunkban bemutatjuk a szabályozás elméleti hátterét, és konkrét példákkal is segítünk. Most a szochó-fizetés szabályait részletezzük.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!