Újra jár a gyes az egészségkárosodott kismamáknak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Újra kaphatnak gyest a rehabilitációs ellátásban részesülő kismamák – közölte a Fidesz parlamenti frakciója. A döntés 1500 kismamának, édesanyának nyújt segítséget.


Az Országgyűlés hétfőn szavazott a szociális tárgyú törvénycsomaghoz benyújtott módosító indítványokról, amelyek között elfogadta a szociális bizottságnak azt a javaslatát, amely alapján újra jár a gyes nemcsak a rokkantsági ellátásban, hanem a rehabilitációs ellátásban részesülő kismamáknak is.

Tapolczai Gergely, az Országgyűlés szociális bizottságának fideszes tagja hónapok óta tartó szakmai egyeztetések után érte el, hogy a parlament szakbizottsága olyan módosító javaslatot nyújtson be, amely a rehabilitációs ellátásra jogosult édesanyáknak is biztosítja a gyes folyósítását – közölte a kormánypárti frakció, hozzátéve, hogy az Országgyűlésben is elfogadott módosító indítvány mintegy 1500 kismamának, édesanyának nyújt segítséget.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 9.

Varga Mihály: nőtt a nyugdíjak vásárlóereje

Nőtt a nyugdíjak vásárlóereje 2010-hez képest, a gazdasági növekedésből jelentős összeget fordítottak a nyugdíjasok támogatására – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter az Országgyűlés Népjóléti Bizottságában szerdán Budapesten.

2024. október 7.

Lehet-e szolgálati időt szerezni felsőfokú tanulmányok idejére?

A szolgálati idő elsősorban keresőtevékenységgel szerzett biztosítási jogviszony alapján keletkezik. De vajon van-e mód arra, hogy akkor is szerezzünk szolgálati időt, amikor nincs biztosítási jogviszonyunk, mert nappali tagozatos felsőfokú tanulmányokat folytatunk? Van. Ismertetjük a lehetőségeket.

2024. október 4.

Mi lesz a nyugdíjakkal Magyarországon? Célkeresztben a Nők40, a 13. havi nyugdíj és a nyugdíjkorhatár

2023 végére vártuk a kormány által beígért OECD-jelentést a magyar nyugdíjrendszerről. Ez alapján dolgozta volna ki, és bocsátotta volna társadalmi vitára saját nyugdíjtervét a magyar kormány 2024. június 30-ig, amelyet az eredeti tervek szerint 2025. március 31-éig törvénybe is iktatnának. Aztán egyre csak azt hallottuk, hogy nincs szükség semmiféle nyugdíjreformra, hiszen egy 2016-os MNB-tanulmány szerint az akkori nyugdíjrendszer 2035-ig fenntartható. A Portfolio.hu véleménycikke.