Betiltották az Ubert Olaszországban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Uberhez hasonló cégeket is betiltották Olaszországban, így engedéllyel nem rendelkező sofőrök nem szállíthatnak taxisként utasokat – írja a vs.hu


A milánói bíróság keddi határozata szerint az Uber POP szolgáltatás (amely egy okostelefonos alkalmazáson keresztül összeköti a magánsofőröket és az utasokat) tisztességtelen versenyhelyzetet eredményezett a piacon – olvasható a vs.hu cikkében.

A bírósági eljárás az olasz taxisszövetségek tiltakozása után indult. Az Uber nem nyilatkozott a döntés után. A San Franciscó-i székhelyű, 40 milliárd dollárra becsült értékű vállalatnak 15 napja van teljesíteni a bíróság határozatában foglaltakat, ellenkező esetben napi 20 ezer euró büntetést kell fizetnie.

Az Uber ellen egyre több európai országban indult per: az Uber POP-ot Németországban már be is tiltották, Spanyolországban és Hollandiában pedig felfüggesztették.

Az Ubernek Magyarországnak sincs könnyű dolga, a legutóbbi hír szerint a szerződött sofőrök ellen indultak – próbavásárlások után – hatósági eljárások.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 25.

NAV: adózatlan cigaretta fogás és élelmiszert megsemmisítés

A pénzügyőrök 1846 doboz adózatlan cigarettát találtak egy bolgár tehergépjárműben, amelyet az M5-ös autópálya lajosmizsei szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn. Pótkerekek, használt bútorok és ruhák között bukkantak rá több mázsányi fagyasztott élelmiszerre a NAV Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei egy budapesti raktárban; elrendelték az élelmiszerek megsemmisítését.

2024. november 25.

Gyártói, illetve kiegészítő gyártói befizetéshez kapcsolódó utólagos áfa-adóalap csökkentés

A gyógyszeripari termékek forgalmazása során a hatályos jogszabályok előírják a gyógyszerforgalmazóknak, hogy az értékesítés nagyságától függően gyártói befizetéseket, illetve kiegészítő gyártói befizetéseket teljesítsenek a NAV felé. A támogatásvolumen szerződésekhez hasonlóan azonban a gyógyszerforgalmazó társaság a gyártói befizetések, illetve kiegészítő gyártói befizetések esetén is csak az értékesített gyógyszeripari termékek ellenértékének egy részével rendelkezik, a fennmaradó összeget ugyanis a NEAK támogatási, illetve forgalmi adatokon alapuló adatszolgáltatása alapján a NAV részére köteles megfizetni. A fentiek miatt kérdésként merült fel, hogy a támogatásvolumen- szerződések alapján teljesített befizetésekhez hasonlóan ezen befizetési kötelezettségek esetén is alkalmazható-e az utólagos általános forgalmi adó adóalap-csökkentés. A fenti kérdéssel foglalkozott az Európai Bíróság a C-248/23. számú ügy, a Novo Nordisk A/S ügyben.