60 milliárdnyi offshore vagyon tért haza


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Meghaladta a 60 milliárd forintot az offshore-adóamnesztia nyomán hazatért tőke összege. Az összeg 10 százaléka a költségvetésé – írja a Magyar Nemzet.


Az a társaság vagy magánszemély, amelyik hazautalja az eddig külföldi bankban, vagy offshore-cégben lévő pénzét, mentesül a 16 százalékos személyi jövedelemadótól, a 27 százalékos egészségügyi hozzájárulástól. Az itthoni banknál elhelyezett összeg anonim marad, a pénzintézet levonja és befizeti a 10 százalékos adót, majd az ügyfél nevének említése nélkül tájékoztatja a NAV-ot – írja a Magyar Nemzet.

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

Az áfatörvény szerinti építési telek fogalmának értelmezése

Egy belföldi áfaalany társaság a tulajdonában lévő, az ingatlan-nyilvántartásban „kivett telephely” megnevezéssel feltüntetett, 1020 négyzetméter területű telekből és az azon található, 20 négyzetméteres alapterületű, a földdel betonalappal összekötött, az ingatlan-nyilvántartási térképen nem szereplő raktárépületből álló ingatlant kíván értékesíteni. Az épületre vonatkozó használatbavételi engedély több mint 2 éve jogerőre emelkedett. Az ingatlan beépítésre szánt területen és egyúttal olyan „ipari gazdasági terület” megnevezésű terület-felhasználási övezetben fekszik, ahol a beépítettség legnagyobb megengedett mértéke 50 százalék, a minimális beépítettség pedig 10 százalék. Az ingatlan két oldalát közút határolja. A társaság a beépített és a beépítetlen ingatlanok értékesítése tekintetében az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 88. § (1) bekezdés a) pontja alapján adókötelezettséget nem választott. A társaságnak a fenti ügylettel összefüggésben milyen feltételek mellett keletkezik áfakötelezettsége? A kérdés – és a válasz – az Adó szaklap friss számában jelent meg.