A Microsoft tökélyre vitte az adóoptimalizálást


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Adózz keveset, nem érhet baleset – ez lehetne a cégóriás mottója, amelynek offshore profitjából négyszer ki lehetne fizetni Magyarország államadósságát, derül ki a Napi cikkéból.


A Microsoft offshore profitja 17 százalékkal 107 milliárd dollárra nőtt az elmúlt évben, miután a vállalat továbbra is az alacsony adózású országokban realizálja a nyereségét – olvasható a Napi cikkében.

Az amerikai adóhivatal, az IRS, a Microsofttal a szoftveróriás transzferárazása miatt hadakozik. Ennek keretében az IRS 2004-ig visszamenőleg vizsgálja a vállalat profitját, a Microsoft viszont amiatt támadja a kormányzati hivatalt, mert külsős ügyvédeket alkalmaz.

A jelenlegi szabályok szerint a 18 millió dollárt meghaladó forgalmú amerikai vállalatoknak 35 százalékos adót kellene a határon kívül szerzett profitjuk után fizetni, ám csak akkor, ha hazaviszik a pénzt. Ez arra ösztönzi a vállalatokat, hogy a profitjukat külföldön könyveljék le és ott is hagyják – olvasható a cikkben.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 1.

Enyhe zsugorodás júniusban: 50 pont alá esett a júniusi BMI

A beszerzésimenedzser-index (BMI) szezonálisan kiigazított júniusi értéke: 49,4. Júniusban a válaszadók az előző hónaphoz képest mérsékelt visszaesésről számoltak be. Az elmúlt időszak mérsékelt bővülését követően ebben a hónapban fordulat következett be a feldolgozóiparban, a BMI index 50,0 pont alatt áll – közölte hétfőn a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).

2024. július 1.

Árfolyam az áfában (XXIV. rész)

A cikksorozat záró része az IOSS rendszer árfolyamkérdéseivel kapcsolatos példákat mutat be, valamint kitér arra, hogy milyen árfolyamra vonatkozó előírások irányadóak, ha az ügyletről nem számla, hanem nyugta készül.

2024. június 28.

Távirányítóval manipulálták a tachográfot

A NAV pénzügyőrei néhány óra alatt két olyan teherautót is ellenőriztek, amelyekben a sofőrök távirányítóval manipulálták a menetíró készülékek adatait.