Átalakítják a szakképzési rendszert


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány átalakítja a szakképzés rendszerét, azt tervezi, fokozatosan bevezeti a 9. évfolyamtól kezdődő hároméves szakiskolai rendszert – jelentette be az illetékes államtitkár, Czomba Sándor egy budapesti kamarai rendezvényen. A Világgazdaság összeállítása.

Hozzátette: átdolgozzák a képzés szakmai tartalmát, gyakorlatcentrikussá teszik, azaz szakképesítéstől függően 70-80 százalékban gyakorlati részeket terveznek beépíteni az új központi programba. Ezen túlmenően egyszerűsítik a vizsgakövetelményeket, és kidolgoznak egy rövid, legfeljebb háromnapos záróvizsgarendszer.

A nemzetgazdasági tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára szerint szakmák szerint differenciált iskolai normatív finanszírozási szisztémát vezetnének be, kiemelten támogatva a képzést a hiányszakmákban. Emellett kialakítanának egyfajta tanulói ösztöndíjrendszert is – emelte ki az MTI-Eco tudósítása.

Elképzelhető, hogy kialakítják a hároméves képzés végén letett szakmai vizsga utáni gyakornoki rendszert, amely egyéves továbbfoglalkoztatást biztosítana. Ez gyakorlatilag a pályakezdő szakmunkás munkabérének támogatását jelenti maximum egy évre.

A cikk teljes terjedelemben a Világgazdaság Online-on olvasható.

Forrás: Világgazdaság Online


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 20.

Nem emelné az adókat az új francia kormány

Franciaországnak „vasárnap előtt” meglehet az új kormánya – jelentette be Michel Barnier miniszterelnök csütörtök este, miután bemutatta Emmanuel Macron államfőnek a 38 kormánytag nevét tartalmazó listát.

2024. szeptember 20.

Hamis játékokra csapott le a NAV

Közel húszezer hamis játékot foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy budapesti játékbolt titkos raktárában.

2024. szeptember 20.

A közvetett adózás rendszere Algériában (4. rész)

Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!