Az APEH 212 milliárd után fut


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az adóhatóságnak június végén 1794 vállalkozás tartozott egyenként több mint 100 millió forinttal, valamint 3272 magánszemély és egyéni vállalkozó egyenként több mint 10 millió forinttal folyamatosan, 180 napon túl – derül ki az APEH honlapján közzétett adatokból.

Az APEH negyedévente teszi közzé a tartós – a vállalkozások közül a 100 millió forintnál, a magánszemélyek és egyéni vállalkozók közül 10 millió forintnál nagyobb összeggel folyamatosan, 180 napon túl tartozó – adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adóazonosítót tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.

A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 32,7 milliárd forinttal, a cégek a 100 milliós küszöbbel 179,4 milliárd forinttal tartoztak június végén, együttes minimális tartozásuk mintegy 212 milliárd forintra rúgott.

A 180 napon túl tartozók most közzétett listáján szereplő 1794 cégből 144 társaság adószámát felfüggesztette az adóhatóság, 1341 felszámolás, 68 pedig végelszámolás alatt áll, vagyis nem sok bevételre számíthat tőlük az APEH.

A cégek között továbbra is sok a neve szerint kereskedelmi, szolgáltató társaság, de gyakorlatilag valamennyi ágazat fellelhető.

Továbbra is a tartós adósok között van a Hospinvest Egészségügyi Befektetési Zrt. és a Gyöngyösi Kórház Egészségügyi Szolgáltató Kft., amelyek felszámolás alatt állnak, akárcsak a listán szintén szereplő Kiskunhalasi Semmelweis Kórház Közhasznú Társaság f.a.. Találhatók szállodák (Andrássy Kúria Szálloda és Vendéglátóipari Kft. f.a., Cívis Hotels Zrt. f.a.), iskola (Kolumbusz Humángimnázium Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, Etyek), szakszervezet (Magyar Távközlési Ágazati Szakszervezet) és önkormányzat (Nick község) is.

A vállalkozások között most is fellelhető egy csokorra való fura nevű cég, amelyek mind azonos székhelyre (Tatabánya, Komáromi út 31.) vannak bejegyezve: Hasztalan Négyes Kft., Kidőlt Tibhcet Kft., Agyő Április Szolgáltató Kft. f.a., Bajvan Május Válságban Lévő Kft. f.a., Begyöngy 2 Kft. f.a., Hasitasi Négyes Kft. f.a., Kacifánt Babér Kft. f.a., Rapidend Egy Válságban Lévő Kft. f.a., Sokasara Delta Kft. f.a., Sokasara Szaturnusz Kft. f.a., Bedőlt Ton Válságban Lévő Kft.

A magánszemélyek között ismét felbukkan Akkad Imad neve, aki arról híresült el, hogy 2008 decemberében a bírságokat is beleértve több mint 5 milliárd forint tartozással szerepelt az APEH nagy adósok listáján. Továbbra is megtalálható a tartós adósok listáján az énekes Lang Györgyi, a celeb Gáspár Gőző és Gáspárné Balla Beáta neve.

Emellett találhatók még családilag eladósodottak is, mint például Csizmadia József és Csizmadia Józsefné (Kisláng), Chömör Jenő és Chömör Jenőné (Miskolc), Fára Gábor és Fára Gáborné (Kunbaracs), Faragó János és Faragó Jánosné (Törökszentmiklós), Halász Zsolt és Halászné Pótz Edina (Bácsalmás) vagy például Kolompár László, Kolompár Lászlóné és Kolompár Róbert (Győr), csupán a névsor elejéből szemezgetve.

Forrás: Napi Gazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.