Az eltiltott vezetőkkel bővült az ingyenes céginformációk köre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ingyenes céginformációról szóló rendelet szeptember harmadikától hatályos módosítása lehetővé teszi az eltiltás alatt álló vezető tisztségviselők adatainak a lekérdezését. A cégjegyzékben feltüntetett, eltiltásra vonatkozó adat (annak kezdete, vége) ugyanis ingyenesen megismerhető lesz.

A cégjegyzék szeptember 3-ától az egyes gazdasági társasági formák esetében tartalmazhatja azt a tényt is, ha a társaság vezető tisztségviselője, cégvezetője eltiltás hatálya alatt áll. Az igazságügyi tárcának az ingyenes céginformációról szóló szabályokat módosító rendelete szerint az eltiltás tekintetében bejegyzett adatok csoportosított céginformációként nem ismerhetők meg, azonban az adatokhoz bárki, ingyenesen – keresőprogram útján – hozzáférhet az ingyenes honlapon (www.e-cegjegyzek.hu). Az adatok megismerhetőségét az on-line módon megismerhető adatoknál biztosítják, így, ha a cégbíróság az eltiltásra vonatkozó adatot bejegyzi a cégjegyzékbe az, a bejegyzést követő egy percen belül már lekérdezhetővé válik. A céginformációs szolgálat a fentiek érdekében olyan keresőprogramot működtet, amely név és lakóhely – illetve közkereseti vagy betéti társaság esetén jogi személyre történő kereséshez cégnév és székhely – megadásával történő lekérdezést tesz lehetővé a képviselőként (cégvezetőként) bejegyzett személyek tekintetében.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.