Eddig 105 szerencsejáték-oldalt blokkoltak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A NAV szerencsejáték-felügyeleti főosztálya 518 esetben hozott tiltóhatározatot.


Keddig már 518 esetben hozott blokkolásról szóló tiltóhatározatot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerencsejáték-felügyeleti főosztálya az engedély nélküli online sportfogadási, kaszinó- és pókeroldalak ellen, idén eddig 105 oldal blokkolását rendelték el, a ténylegesen blokkolt honlapok száma 410 – közölte a NAV.

Közölték: az adóhatóság a szerencsejáték-szervező társasággal szemben engedély nélküli szerencsejáték szervezése miatt a blokkolás mellett rendszeresen bírságot szab ki.

Három Navigátor adózási, számviteli témában,

15% kedvezménnyel

A csomag tartalmazza az Art. Navigátort, az Áfa Navigátort, és a Számviteli Navigátort, amelyek a csomagkedvezménytől függetlenül külön is rendelhetőek!

Megrendelés >>

A szerencsejáték szervezéséről szóló törvény szerint a NAV által elrendelt ideiglenes hozzáférhetetlenné tételek végrehajtását a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az elektronikus hírközlésről szóló törvény alapján szervezi és ellenőrzi. Az elrendelt blokkolások hírközlési szolgáltatók általi végrehajtásának ellenőrzése az NMHH hatáskörébe tartozó feladat. 

Amennyiben a blokkolt honlapok esetében a NAV feltárja, hogy a szervező a blokkoláshoz szükséges technikai adatokat megváltoztatja, ezáltal a honlapon kínált szerencsejátékok elérhetőek, akkor a szükséges ellenőrzés után ismét kezdeményezi a blokkolás aktualizálását.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 11.

Lazít a kormány a lakás-takarékpénztári megtakarítások szabályozásán

Egy éjszaka megjelent jogszabálytervezet értelmében módosítanának több, a pénzügyi közvetítőrendszert érintő törvényt. A jórészt technikai jellegű módosítások mellett a lakástakarékpénztárakról szóló 1996. évi CXIII. törvény három lényeges ponton változna – írja a Portfolio.

2024. szeptember 11.

Kisokos az ekhóról (1. rész)

Az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) olyan adózási forma, amit egyes meghatározott foglalkozások művelői választhatnak – főként a művészet, média és sport területén –, ha van olyan bevételük is, ami után az általános szabályok szerint fizetik meg a közterheket.