Együttműködés az étkezési utalványok rendszerében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Posta már kiépített hálózatára is számít az állam az Erzsébet-utalvány zökkenőmentes január elsejei bevezetése érdekében.

Stratégiai megállapodást köthet a közeljövőben az Erzsébet-utalványt kibocsátó Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) és a Posta Paletta Zrt., a leendő együttműködés részleteiről intenzív tárgyalások folynak – számolt be hétfői számában a Világgazdaság.

Az Erzsébet-utalvány zökkenőmentes január elsejei bevezetése érdekében a Magyar Posta májusban bevezetett étkezési jegye, a Posta Paletta hálózatára, infrastruktúrájára és elfogadói hálózatára is építene a kibocsátó Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) Nonprofit Kft. – számolt be pénteken Guller Zoltán, az MNÜA-hoz tartozó NÜSZ Kft. ügyvezető igazgatója.

A tervezett stratégiai megállapodásról a Világgazdaság kérdésére az ügyvezető igazgató közölte: elképzelhető, hogy az Erzsébet-utalványt a Posta Paletta meglévő, 14 ezer üzletből álló elfogadóhálózatában is lehet majd használni, hogy ne vesszen el az a tudás és infrastruktúra, amelyet a Magyar Posta kiépített az étkezési jegyével kapcsolatban. A két állami társaság között zajló tárgyalások hamarosan megállapodáshoz vezethetnek.

Az ügyvezető közlése szerint ha mindenki, aki jelenleg étkezési jegyben mint cafeteria-juttatásban részesül, áttérne januártól az Erzsébet-utalványra, akkor ez 2,5 millió felhasználót jelentene, az MNÜA pedig eddig 1,5 millió embert szolgált ki az üdülési csekkel – írta a Világgazdaság.

Forrás: Hír24


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.