Az adóhivatal 2019-es adatai szerint 304 830 magánszemély vallott be osztalékból, árfolyamnyereségből, tartós befektetésből és hasonlókból származó tőkejövedelmet – derül ki a GKI elemzéséből.
A tőkejövedelmek közel fele Budapesten (34 százalék) és Pest megyében (15 százalék) keletkezett – olvasható a GKI Gazdaságkutató elemzésében. E szerint szintén magas volt a súlya Bács-Kiskun megyének (6,8 százalék), míg Nógrád megyének egyedüliként volt 1 százalék alatti (0,6 százalék) részesedése.
A “tőkések” országos megoszlása négy megyében volt öt százalék körüli, Bács-Kiskun és Hajdú-Bihar megyében 5 százalék, Győr-Moson-Sopron és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, 4,9 százalék. Ezzel szemben Tolna megyében és Nógrád megyében alacsony – 2 százalék, illetve 1,4 százalék – volt az arányuk.
Budapesten és a megyei jogú városokban él a “tőkések” legnagyobb része, 45 százaléka, és az összes tőkejövedelem több mint felét, 55 százalékát is itt vallották be – közötlte a GKI. Az egy “tőkésre” jutó bevallott tőkejövedelem kiugróan magas, átlagosan 8,2 millió forint volt a fővárosban. A fővároson belül, nem meglepő módon a XII., a II., és az I. kerületben volt a legmagasabb az érték – fejenként 16,7, 15,7 és 10,9 millió forint. A megyei jogú városokban ez a szám átlagosan 5 millió forint volt.
A megyei jogú várok között magas volt az egy bevallóra jutó átlagos tőkejövedelem (Győrben 6,9, Kecskeméten 5,9, Érden, Székesfehérváron és Debrecenben 5,5 millió forint). A legalacsonyabb érték Salgótarjánban született, átlagosan 2 millió forint.
A legmagasabb, átlagosan 472,4 millió forint egy bevallóra jutó tőkejövedelmet Felcsút községben vallották be, a településen összesen 30,7 milliárd forintnyi tőkejövedelem keletkezett tavaly a NAV adatai szerint – közölte a GKI.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
A személyi kedvezmény részletei
2021. február 26.
A személyi kedvezményre vonatkozó információkat foglalta össze weboldalán az adóhatóság.
Az adóhatóság segítségét ígérték, őrizetbe vették őket
2021. február 26.
Az ügyben két férfit hallgattak ki, akik a gyanú szerint adóhatósági és bankfelügyeleti "segítség" ígéretével akarták becsapni egy gazdasági társaság képviselőit.
Az iszlám gazdasági alapelvei (2. rész)
2021. február 26.
A Korán szúráiból az iszlám hittudósok olyan alapelveket vezettek le, amelyek a gazdasági tevékenységre, az állami működés gazdasági oldalára, illetve a muszlim ember pénzzel, gazdálkodással való helyes viselkedésére vonatkoznak. Ezeknek az alapelveknek a betartása a hívő muszlim számára kötelező előírás.
Uniós pénzből pörög föl a digitalizáció a NAV-nál
2021. február 25.

A NAV 9,3 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével valósít meg fejlesztéseket 2023. június végéig - közölte az adóhivatal.
NAV: online minden egyszerűbb
2021. február 25.

A NAV saját fejlesztésű online nyomtatványkitöltőjére hívta fel a figyelmet a honlapján közzétett közleményében.