Hogyan vásároljunk a neten?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Néhány éve még utópiának tűnt, hogy otthon a karosszékben ülve egy gomb megnyomásával könyvet, tévét vagy akár ruhát vásároljunk, ma meg már rutinszerűen rendeljük neten a pizzát, a könyvet, foglaljuk le a külföldi szállást, vagy veszünk meg bármilyen szolgáltatást.

Na persze vannak dolgok, amiket még szeretünk megfogni, megszagolni, felpróbálni, és ez lehet, hogy még sokáig így is marad, de kétségkívül afelé haladunk, hogy virtuálisan intézzük vásárlásaink nagy részét is. Ezen a héten a biztonságos internetes vásárlás ügyében tudatosodunk tovább. A kártyás vásárlásról a videóban hallhatunk, a jogainkról és praktikus tudnivalókról pedig itt a továbbiakban.

Az interneten gyakorlatilag bármilyen termék forgalmazható, így szinte bármit megvehetünk. A hazai és az uniós jogszabályok szigorú feltételeket támasztanak azonban a webáruházak üzemeltetőivel szemben, de a csalások és visszaélések megelőzése érdekében nekünk is ébernek kell lennünk.

A szolgáltató (webáruház) köteles biztosítani, hogy a szerződéskötés során vásárlóként a megadott adatainkat ellenőrizni és javítani tudjuk, és a megrendeléstől számított 48 órán belül visszaigazolást kell küldenie. Ha ez nem történik meg, akkor mentesülünk a szerződéses kötelezettségeink teljesítése alól.

Eltérő megállapodás hiányában a szolgáltató a vásárlótól kapott felszólítás kézhezvételétől számított 30 napon belül köteles a teljesítésre, vagyis az áru leszállítására. Ha mondjuk nincsen raktáron, amit megrendeltünk, akkor a webáruháznak mindenképpen értesítenie kell minket erről és a már kifizetett összeget vissza kell, térítse.

Ha megérkezett a termék, amit megvásároltunk a neten, azonnal nézzük meg, ellenőrizzük és próbáljuk ki! Az áru átvételétől számított 8 napon belül indoklás nélkül elállhatunk ugyanis a szerződéstől. A termék visszaküldésével kapcsolatos költségeket azonban ilyenkor mi viseljük.

A témáról bővebben a www.mindennapipenzugyeink.hu oldalon olvashat.

Forrás: FN.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. október 22.

Csoportos társaságiadó-alany veszteségének leírása

„X” és „Y” társaság 2020 óta csoportos társaságiadó-alanyként működnek. A 2021–2023-as adóévekben a csoport tagjainak adóalapja negatív volt, tehát csoportszintű veszteség keletkezett. Az „X” és „Y” társaságok tulajdonosi háttere 2024-ben megváltozott, felvásárolta őket „Z” társaság. A „Z” társasággal mint a szavazati jogok 100 százalékát gyakorló adózóval mindként cég kapcsolt vállalkozási viszonyban áll, sőt, a feltételek ahhoz is adottak, hogy „Z” társaság 2025-től csatlakozzon a csoportos társaságiadó-alanyhoz. Kérdésként merült fel, hogy ha „Z” társaság belép a csoportba, akkor a belépését megelőzően keletkezett, még fel nem használt csoportszintű veszteség leírására ő is jogosult lesz-e.