Hol, milyen munkaerőt keresnek?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Interneten is elérhetők már a Szociális és Munkaügyi Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által közösen, több mint 6 ezer cég körében végzett múlt év végi konjunkturális és munkaerőpiaci felmérés különféle jellemzők alapján csoportosítható adatai.

A minisztériumban rendezett pénteki sajtótájékoztatón Tóth István János, az MKIK szakmai intézetének ügyvezető igazgatója mutatta be a lekérdezési lehetőséget. Az adatokhoz a Http://www.mmpp.hu cím segítségével lehet hozzájutni egyszerű regisztrációt követően. A regisztrációban kért információk feldolgozásával azt határozzák meg, hogy milyen szakmai, lakossági érdeklődés van az adatok iránt, s ezt felhasználják a további fejlesztéseknél.

Parragh László, az MKIK elnöke elmondta: elsősorban befektetőknek, pályaválasztóknak, képző intézményeknek, egyetemeknek, kutatóknak szánták ezt az új lehetőséget. A múlt évben végzett reprezentatív felmérés adataiból jól tájékozódhat bárki arról, hogy az egyes régiókban, megyékben, településeken milyen szakmákban, hány munkatársat kivánnak felvenni a megkérdezett munkáltatók. Ez jól orientálhatja a térségbe tervezett további beruházásokat, a terület lakosságának pályaválasztását a szakképzésben, felnőttképzésben, illetve a képző intézmények is olyan képzési irányokat határozhatnak meg amelyre igény van az adott területen. A témakörrel foglalkozó egyetemek, kutatók is jól hasznosíthatják ezeket az információkat.

Székely Judit, a minisztérium szakállamtitkára arról szólt, hogy a lekérdezési lehetőséget folyamatosan fejlesztik, idővel felkerülnek a honlapra a korábbi évek hasonló felméréseinek adatai, a reprezentatív felmérés alapján országosan levonható tapasztalatok.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.