Kalmár Istvánnak mégsem lesz két állása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Horváth Gergely Domonkos váltja Kalmár Istvánt a Magyar Posta Zrt. igazgatósági elnöki posztján – közölte a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV). Kalmár a postai igazgatósági tagságot az APEH elnökhelyettesi tisztének betöltésével egyidejűleg látta volna el, amit többen kifogásoltak.

Kalmár István hétfőn lemondott a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának elnöki tisztségéről. Az MNV Zrt. igazgatósága határozatot hozott, amelyben tudomásul vette Kalmár István lemondását, és helyette Horváth Gergely Domonkost, a MNV Zrt. vezérigazgatóját választotta a Magyar Posta Zrt. igazgatóságának elnökévé. Az új elnök munkáját Kalmár István tanácsadóként segíti.

Kalmár István egy hónappal ezelőtt, az MNV Zrt. igazgatósága június 25-i döntésével került a Magyar Posta Zrt. igazgatósága élére, június 30-án pedig Vida Ildikó, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke az állami adóhatóság informatikai elnökhelyettesévé nevezte ki.

Az 59 éves Kalmár István – villamosmérnök, informatikus – több fontos megbízatást töltött be már állami és magáncégeknél, olvasható életrajzában. 1998 és 2000 között az adóhivatalban dolgozott, elnökhelyettesként hozzá tartozott az APEH informatikai rendszerének irányítása, valamint nyolc megyei igazgatóság adó- és járulékszakmai felügyelete.

Életrajza szerint nevéhez, és ehhez az időszakhoz fűződik az APEH teljes informatikai rendszerének megújítása és a járulékintegráció. 2000-től 2002 júniusáig először a Magyar Posta Rt. felügyelő bizottságának elnöke, majd elnök-vezérigazgatója volt. Ebben az időszakban ő indította el az elektronikus közbeszerzést, a Diákhitel programot, és tervezte meg a Magyar Posta új logisztikai központját. 2004-től tagja a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsnak.

Forrás: Index


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.