Közel 400 milliónyi hamis árut talált a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mintegy 387 millió forintnyi, rekord értékű hamis árut foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a nyugati országrészben tartott ellenőrzésekkor – közölte a hatóság pénteken.


A napokban történt lefoglalásokról közleményben azt írták: egy, a Brit Virgin-szigetekről származó rakományt szállító kamionban a legális termékek közé rejtve a pénzügyőrök összesen 9540 pár, hamisított papucsot találtak 9 és fél millió forint értékben.

A tájékoztatás szerint egy másik, Törökországból Szlovákiába tartó tehergépkocsi szállítmányának átvizsgálásakor pedig összesen 8590 darab, különféle autós emblémával ellátott kulcstartót találtak, szintén 9 és fél millió forint értékben.

Két további rakományban a Virgin-szigetekről és Hongkongból érkező legális cipőszállítmány közé helyezve 4308 pár hamisított sportcipőt foglaltak le a pénzügyőrök, összesen 21 és fél millió forint értékben.

Egy Hegyeshalom térségében megtartott ellenőrzés keretében a pénzügyőrök két magyar rendszámú tehergépjárműben Kínából származó edény- és késkészleteket találtak. A rakományok átvizsgálásakor összesen 10756 hamis készlet került elő, 346 millió forint értékben.

A tájékoztatás szerint a NAV munkatársai az összesen 387 millió forint értékű hamis árut lefoglalták, és áru hamis megjelölése bűncselekmény gyanúja miatt az ügyet átadták az illetékes pénzügyi nyomozóknak.


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Az utalványok uniós áfaszabályozása (3. rész)

Az Európai Unió Bizottsága a közelmúltban jelentést készített az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az Irányelv 410b cikke alapján az utalványok fogalommeghatározása, forgalmazási láncai és a be nem váltott utalványok áfaszabályozásáról. E jelentés alapján megvizsgáljuk az utalványok témakörét az áfa-rendszerében.

2024. december 6.

A civil szervezetekre vonatkozó szabályok a társasági adóban

A civil szervezetek gazdaságban betöltött egyedi szerepére tekintettel, ezen szervezetek társaságiadóalap-megállapítási és -fizetési kötelezettségeit a jogalkotó az általános, valamennyi gazdálkodóra vonatkozó szabályokat szem előtt tartva, de az egyedi sajátosságokat figyelembe véve határozza meg. Írásunkban a civil szervezetekre vonatkozó rendelkezéseket és azok gyakorlati alkalmazását ismertetjük, figyelmet fordítva a közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetekre vonatkozó speciális szabályokra is.