Nagy hal: 650 milliós adócsalást lepleztek le


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Vám és Pénzügyőrség (VPOP) majdnem 650 millió forintos adócsalást derített fel, az akcióban lefoglaltak közel 800 kilogramm arany- és ezüstékszert, valamint 25 millió forint készpénzt – jelentette be Kanta Tünde, a VPOP bűnügyi igazgatója a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.

Elmondta: több Magyarországon bejegyezett cég úgy próbálta csökkenteni áfa-befizetési kötelezettségét, hogy arany- és ezüst ékszereket hozatott Törökországból, majd szlovák gazdasági társaságokkal folytatott fiktív ügyletek közbeiktatásával ezeket az ékszereket az általános forgalmi adó megfizetése nélkül értékesítette Magyarországon.

Sipos Jenő, a VPOP szóvivője a sajtótájékoztatón úgy vélekedett: a lefoglalt értékek fedezik a történek miatt kialakult majdnem 650 millió forintos adóhiányt. A tájékoztatás szerint titkos nyomozás után, kedden egyszerre 32 helyen csaptak le a pénzügyőrök, az akcióban 16 embert hallgattak ki gyanúsítottként, négyet őrizetbe vettek.

Budai Bernadett kormányszóvivő a tájékoztatón hangsúlyozta: a Csillagszóró hadművelet – amelyben hét hatóság együtt végez ellenőrzéseket – eredményes és sikeres.

Forrás: PrivátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.