Támogatják az álláskeresőket foglalkoztató vállalkozásokat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bérpótló juttatásra jogosult álláskereső foglalkoztatásához vállalkozások igényelhetnek támogatást, a Társadalmi Megújulás Operatív Program 1.1.3 program keretében. A támogatás igényléséhez az Állami Foglakoztatási Szolgálat részletes tájékoztatója nyújt segítséget. A támogatási kérelmeket a munkaügyi központok kirendeltségeihez kell benyújtani.

A TÁMOP 1.1.3 programban résztvevő, bérpótló juttatásra jogosult álláskereső foglalkoztatásához nyújtható támogatás, ha a munkavállalót teljes munkaidőben, munkaviszony keretében foglalkoztatják. Egyéni vállalkozó munkáltató is igényelhet támogatást, ha megfelel a feltételeknek.

A támogatás legfeljebb nyolc hónapos foglalkoztatáshoz nyújtható. A munkaadónak vállalnia kell a bérpótló juttatásra jogosult személy foglalkoztatását a támogatás folyósításának, továbbá a támogatás folyósítási időtartama 50%-ának megfelelő további időtartamban.

A támogatás mértéke a munkabér és járulékainak legfeljebb 70%-a lehet.Munkabérként legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér, illetve garantált bérminimum vehető figyelembe.

A támogatás igénybevételével egyidejűleg ugyanazon személy foglalkoztatására tekintettel a Start kártyás kedvezmények is érvényesíthetőek.

Forrás: ÁFSZ tájékoztató


Kapcsolódó cikkek

2024. június 21.

NGM: nem a szegénység, hanem az óvatosság miatt fogyaszt keveset a lakosság

Az elmúlt napokban látott napvilágot az Eurostat friss adatközlése, miszerint a magyar háztartások fogyasztása az uniós átlag 70 százalékát éri el. Az adatot többen helytelenül értelmezve, a közvéleményt tudatosan félrevezetve úgy állították be, hogy Magyarország az unió legszegényebb országa, ami teljességgel nonszensz és szándékos hazugság – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

2024. június 20.

Mi történhet még idén a forinttal és a magyar kamattal?

A napokban látott forintgyengülés ellenére az euró jegyzése a 385 és 400 forint közötti sávban maradhat az idén. Legalábbis erre számít Németh Dávid, a K&H vezető elemzője alapesetben, azaz akkor, ha nem történik jelentős változás az év hátralévő hónapjaiban a világ- és a magyar gazdaságban. A szakember beszélt a magyar inflációról, a várható kamatpályáról és a szükséges kiigazításról, valamint az uniós kilátásokról is.